Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

10-й ювілейний Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові завершився експериментальною виставкою.

11-10-2016
10-й ювілейний  Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові  завершився експериментальною виставкою.

 

10-й ювілейний  Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові  завершився експериментальною виставкою.

Симпозіум стартував тиждень тому біля пекельно розпаленої печі Академії мистецтв.

Участь брали 50 художників, кураторів, музейних працівників та представників вищих навчальних закладів із 16 країн, а також студенти, випускники та викладачі єдиної в Україні кафедри художнього скла ЛНАМ.   

 Гутне скловиробництво - найстаріша технологія виготовлення скляних авторських виробів біля гутної печі. Художники, студенти та майстри цілий тиждень працювали на гутній печі кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв. 10 жовтня їхні роботи  були виставлені в Національному музеї ім. А. Шептицького.

 

"Піч нагрівається до температури 1250*С, працює цілодобово. Працює на газі, а щоб її розпалити до такої температури потрібно два тижні. Тому не гасимо цілий рік. Піч звели 1960 року, раз в рік цеглу печі треба заново перекласти і знову розпалити. Це найбільша гутна піч у Європі, а їх кількість можна на пальцях однієї руки перерахувати. Деякі митці з-за кордону вперше таку бачать. Дві країни вважаються колискою гутного скла. Це Італія - там виготовляють муранське скло і Чехія – там роблять богемське. Але, скляний симпозіум – найстаріший – йому більше 27 років, проходить раз в три роки. Авторські вироби не можуть коштувати дешево – роботи українських майстрів стартують від тисячі доларів, є вироби, які на аукціонах продають за десятки тисяч доларів" , - каже директор музею гутного скла Михайло Бокотей.

Більшість учасників цьогорічного симпозіуму – новачки. Навіть приїхало більше десятка іноземних студентів переймати досвід. Наступного року, ймовірно, вже вони працюватимуть біля печі. А роботи художників, які «народилися» на форумі – в дарунок місту. Організатори симпозіуму вірять, що отримають невдовзі нове приміщення для Музею скла, аби було де їх показати. Бо за 30 років творів зібралось чимало.

«Це близько 400 робіт, більша частина яких лежить у фондах Національного музею. І ми не маємо можливості їх виставляти. Музей скла у Львові – це всього лиш 120 м кв., де ми просто кілька робіт виставимо, щоб дати якесь уявлення», – розповів директор та організатор Міжнародного симпозіуму гутного скла Михайло Бокотей.

 

Усі вироби запрошених митців поповняють колекцію львівського Музею скла. Наступний симпозіум гутного скла відбудеться через три роки.