Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Соціалізація депресивних міст шляхом розвитку промисловості

25-10-2017
Соціалізація депресивних міст шляхом розвитку промисловості

Київ – Токмак, Могилів-Подільський, Бердичів, Ржищів, Ватутіне, Олександрія і Шостка – ці українські міста уряд визнав депресивними, згідно з показниками рівня безробіття і зарплати.

Кабінет міністрів при цьому рекомендував місцевій владі розробити програми щодо державного стимулювання розвитку депресивних населених пунктів, адже на це потрібні ресурси з державного і місцевих бюджетів. А допоки чиновники розробляють відповідні програми, місцеві активісти вивчають досвід інших міст – і в Україні, і в Євросоюзі – які здолали «місцеву депресію» завдяки економічним, мистецьким та освітнім проектам.

У Токмаку люди сподіваються на відновлення промислової потужності міста, при цьому найбільше надій покладають на державні та приватні інвестиції.

«Історично, місто «зав’язане» на кілька державних підприємств, але вони майже десять років, як зупинились. Тепер ми розробляємо плани для залучення інвестицій, щоб відновити виробництво і створити робочі місця. Ми хочемо створювати підприємства, працювати, а не проїдати гроші», – каже один з мешканців Токмака на ім’я Сергій, який не назвав свого прізвища.

На Донбасі, де частина промислових підприємств зупинилась у кризові роки, ще до початку російської агресії проти України, а деякі фабрики і шахти були зруйновані під час боїв, люди налаштовані не лише на відновлення промисловості, а й на формування нового образу своїх міст. Так, мешканці Лисичанська пишаються своїм містом, серед іншого, ще і тому, що у ньому народжений відомий поет Володимир Сосюра.

Для населення Костянтинівки їхнє місто – це регіональна столиця скла: місто сформувалось і розрослось довкола бельгійських заводів, які виготовляли художнє й декоративне скло. І хоча у 1990 роках ці заводи закрились, – саме згадка про ті «скляні» часи тримають людей у місті з надією, що скляне виробництво знову запрацює і Костянтинівка знову буде квітучим містом.

Виробництво скла в Україні почалося в Костянтинівці. З цим містом нерозривно пов'язана історія з виготовленням, модернізацією та вдосконаленням склоплавильної галузі в країні. Протягом усього ХХ століття Костянтинівка займала лідируючі позиції у випуску скляних виробів для побуту, техніки, конкуруючи з багатьма європейськими заводами того часу. Місцеві заводи зосереджували свою роботу на виробництві скла, яке експлуатується в подальшому в авіа та авто галузі (так зване, технічне скло). Також виготовляли дзеркала, різну склотару і ємності, використовувані в медицині, випускали скло для вікон, вироби із ситалла і багато іншого. Спектр застосування продукції, що виготовляється, був воістину широкий і багатогранний.

Історія скла налічує не один рік продуктивної і самовідданої праці. Свій початок скляна справа в Костянтинівці бере з кінця ХIХ століття, в період, коли біля станції Костянтинівки Курсько-Харківсько-Азовської залізниці звели перші склоплавильні заводи.

Точкою відліку в історії виробництва скла прийнято вважати 11 серпня 1895 року, з моменту складання та підписання купчої на купівлю землі під будівництво бельгійськими виробниками скляної продукції Л. Ламбертом, П. Нобле, а також І. Сізле.

Надалі під їх керівництвом технологія виготовлення скла змінювалася і удосконалювалася, піднімаючись вгору по сходах еволюції скляної справи. Були знайдені і застосовані новітні методи виготовлення і видування, механізація доводилася до досконалості. Людська праця удосконалилася і мінімізувалася на користь машин і механізмів, проте якість продукції, що випускається, зростала в геометричній прогресії. Детальніше про історію, етапи становлення та розвиток скляної промисловості в Україні ви можете ознайомитися в статті "Скляна промисловість Костянтинівки"