Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Виробництво скляної тари - не єдиний напрямок утилізації склобою

29-05-2018
Виробництво скляної тари - не єдиний напрямок утилізації склобою

Основним напрямком застосування склобою в усьому світі є виробництво тари. Середня питома витрата склобою в виробництві скляної тари за кордоном становить: 15% в Великій Британії, 20% в Угорщині, 20 – 30% в США, 24% в Чехії, 30% в Німеччині і 40% в Нідерландах.

У Швейцарії в компанії Vetropak працює скловарна піч продуктивністю 200 т/добу зеленого скла.  Шихта містить 80-85 % склобою. Економія палива при цьому складає 0,25% на 1% склобою, що переробляється. У деяких випадках в печах використовується до 100% склобою.

На склотарних заводах США кількість склобою в шихті може становити від 30 до 60%. 

Але виробництво скляної тари - не єдиний напрямок утилізації склобою.

Англійська фірма «Глас Файберг» розробила новий спосіб виробництва скловолокна зі скляних відходів, що дозволяє знизити кошт скловолокна на 30%.

Асоціація американських виробників склотари розробила новий вид білих і кольорових цеглин, виготовлених з макулатури і склобою. Маса їх на 2/3 менше, ніж у звичайної цегли, а вартість - на 30% нижче. Цеглини вогнетривкі та водостійкі.

За останні 15 років в США, Канаді, Німеччині створені технології, що передбачають використання відходів склобою при будівництві автомобільних доріг.

На будівельному факультеті університету в штаті  Міссурі (США) розроблено матеріал "гласфальшт", що містить 60% меленого склобою, 5% асфальту, 35% кам'яного борошна та ін. наповнювачів. Цей матеріал вже випробувано при будівництві декількох автомобільних доріг.

Зарубіжні компанії вивчають можливість застосування подрібненого склобою в сільському господарстві для поліпшення структури ґрунтів. Є досвід застосування склобою як заповнювача при виробництві лакофарбових матеріалів, шпалерного паперу, пластмас, абразивних матеріалів для скляної шліфувальної шкурки на паперовій основі і шліфувальних кругів.

Перед використанням склобою в скловарінні застосовують мокре або сухе очищення. Передбачається ручне сортування за кольором, видалення легких домішок і металів. Для очищення склобою застосовують стрічкові транспортери, сита і грохоти, дробильно-помольне обладнання, повітряні та магнітні сепаратори.

Для зменшення екологічного збитку навколишньому середовищу можливе впровадження установки для переробки склобою, що дозволить отримати склогранулят для використання в будівельній промисловості. Відходи склобою завантажують в приймальний бункер, пов'язаний стрічковим конвеєром з дробаркою. З дробарки подрібнений склобій вивантажують в перфорований лоток, через отвори якого дрібна фракція скла потрапляє на нижній конвеєр. Підготовлений таким чином склобій ковшовим елеватором подається в бункер зберігання. Після цього відбувається очищення скла від бруду і різних домішок. Далі склобій потрапляє в скловарну піч для отримання скломаси заданого складу.

Зі збільшенням кількості склобою від 30 до 100% в скловарній печі при виробництві скловиробів продуктивність технологічної лінії збільшується на 5-50%. Спосіб дозволяє робити плавні коригування хімічного складу і отримувати високоякісну скломасу, а також вирішує питання ефективної утилізації склобою і значно підвищує екологічне та економічне значення. Недоліком є ​​обмежена можливість застосування скляного бою інших склозаводів через відмінності за хімічним складом і кольором навіть у тих випадках, коли вони незначні. Винахід дозволяє досягти високої якості скломаси, сталості її хімічного складу, стабільних характеристик роботи і технологічно безпечної утилізації скляного бою.

Школа гірничої справи в Колорадо (США) запропонувала новий матеріал - тіксіт, що виробляється з дробленого склобою (32%), будівельного бутового каменю (62%) і глини (6%). Плити, одержувані з тіксіта, дуже міцні, відрізняються низьким поглинанням води, виглядать естетично, їх виробництво обходиться дешевше виробництва стандартних піноматеріалів.

Теплоізоляційні матеріали на основі спіненої скломаси мають широку область застосування: ізоляція стін, перекриттів, покрівлі, трубопроводів. Вони є альтернативою широко відомим матеріалам на основі фенольних сполучень, застосування яких в житлових приміщеннях викликає великі побоювання екологів через шкідливі виділення.

Піноскло володіє високими експлуатаційними характеристиками: не горить, нетоксичне, має низьку теплопровідність, довговічне. Піноскло є порівняно недорогим, оскільки його можна виробляти із відходів склобою без зв’язуючих компонентів.

Таким чином, переробка склобою у піноскляні теплоізоляційні матеріали актуальна як з екологічної, так і економічної точок зору. Основною складністю у вторинному використанні склобою являється його відокремлення від інших твердих побутових і промислових відходів.