Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


Хмарка тегів

Останні новини

У Харківській області збудують завод з виробництва кальцинованої соди

28-03-2019
У Харківській області збудують завод з виробництва кальцинованої соди

Інвестиційний проект з будівництва заводу кальцинованої соди розроблений для Харківської області. Про це днями розповіли в держустанові «НІОХІМ», яка і є розробником проекту.

Як повідомляється, інвестиції відносяться до перспективних, адже їх період окупності розрахований на 8 років. Вартість проекту складає близько 380 мільйонів доларів. Потужність підприємства складе 400 тисяч тонн в рік.

Кальцинована сода – стратегічний великотонажний продукт, що є основним компонентом для виробництва скла, а також широко застосовується в хімічній, металургійній, харчовій галузях промисловості. У свою чергу, відходи, напівпродукти виробництва кальцинованої соди є сировиною для виробництва синтетичних мийних засобів, будівельних матеріалів, кормових добавок для тваринництва, реагентів проти ожеледі та ін. До недавніх часів в Україні функціонувало 3 содових підприємства – у Лисичанську Луганської області, Слов'янську Донецької області та Красноперекопську (Крим), які виробляли сумарно понад 1 млн. тон соди на рік.

 У 2003 році у зв'язку з фізичною зношеністю технологічного обладнання Слов‘янський завод ліквідований. У 2009 році з причини вичерпання запасів сировини Лисичанський содовий завод також був зупинений і ліквідований. Після анексії Криму Україна залишилась без власного виробництва соди, у зв'язку з чим вітчизняні споживачі соди змушені імпортувати цей продукт.

Таким чином, будівництво нового содового заводу обумовлено нагальною проблемою заміщення імпорту в промисловості продуктом національного виробництва. 

Отримання кальцинованої соди передбачається аміачним способом (метод Сольве). В обсяг проектування включені технологічні об'єкти, об'єкти забезпечення заводу сировиною, енергетичними ресурсами (електроенергія, пара, вода, вугілля або кокс), каналізація господарсько-побутових відходів і транспортування рідких відходів виробництва до шламонакопичувача.

Будівництво содового заводу в м. Первмомайськ Харківської області  підвищить інвестиційну привабливість регіону,  надасть підтримку вітчизняному виробнику, збільшить податкові відрахування до державного бюджету з моменту введення в експлуатацію об‘єкту в розмірі близько 730 млн. грн.

Створення нового виробництва, спрямованого на імпортозаміщення, дозволить виключити відтік валюти з країни в об'ємі до 100 млн. дол. на рік (розраховано виходячи з ціни в 280 дол. США за 1 т соди і середньорічного споживання ринку в 340 тис. тонн).

Враховуючи, що проблема зайнятості населення є надзвичайно актуальною для східних регіонів України, будівництво содового заводу та суміжних виробництв дозволить створити близько 1400 нових робочих місць в регіоні, сприятиме збереженню та розвитку трудового потенціалу, надасть можливості навчання і професійної орієнтації дітей та молоді.

Проект можна масштабувати шляхом збільшення потужності виробництва кальцинованої соди на 200 тис. тон на рік.

Контакти: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 25;

Тел. +38 057 700-01-23;

Факс 057 700-48-25;

E-mail: office@niochim.kharkov.ua

htth: //www.niochim.kharkov.ua

Директор: Довгалюк Ірина Григорівна

Відповідальна особа: заст. директора з розвитку і науки Малакей Зоя Анатоліївна