Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Засідання Ради Асоціації підприємств скляної промисловості України "Скло України"

19-04-2019
Засідання Ради Асоціації підприємств скляної промисловості України

Під час засідання Ради Асоціація Підприємств Скляної Промисловості "Скло України" її керівництво та члени підбили підсумки роботи галузі у 2018 році.

Обсяг реалізації продукції за підсумками року перевищив 12,2 млрд. грн або 449,2 млн. доларів, приріст до аналогічного показника попереднього року - 22,5%.

Також у 2018 році експорт продукції зріс майже на 17% до рівня у понад 160 млн. дол., тим самим перевищивши історичний максимум 2011 р. І його географія постійно збільшується.

"Водночас розуміємо, що відновлювальне зростання виробництва і реалізації продукції в деяких сегментах на сьогоднішній день є недостатнім для перелому ситуації в цілому по галузі," - зазначив президент Асоціації, Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

"Проведений нами короткий SWOT-аналіз її стану підтвердив, що вітчизняна скляна промисловість поки повинна вирішити ключові проблеми, які суттєво лімітують її розвиток і збільшують розрив у конкурентоспроможності з зарубіжними виробниками.

Це питання сировинного забезпечення, модернізація діючих виробництв і поліпшення їх технологічного рівеню, показників ресурсо-, енерговитратності, екологічної безпеки, продуктивності.

І, звісно ж, необхідно системно наростити конкурентоспроможність галузі з акцентом на випуск кінцевої товарної продукції.

Поясню більш детально по кількох напрямках.
Я думаю, що вже практично всі учасники галузі відчули можливості європейського ринку. У минулому році ми поставили до ЄС 36 % виробленої склотари - це дуже серйозні цифри. Але ми не маємо забувати, що конкуренція у цьому напрямку також вкрай висока. Зокрема – в перспективі - з боку РФ, де собівартість виробництва набагато нижча, ніж в Україні за рахунок енергоносіїв.

Ще один дуже великий ризик для скловиробників – те, що наразі ми – дуже залежна від імпорту галузь, це стосується наших постачальників, як сировини, так і обладнання.

Думаю, не варто ще раз нагадувати, що тільки власна промисловість може гарантувати високу оплату праці та велику кількість робочих місць, до чого ми та наші однодумці прагнемо.

І відсутність наразі промислової політики в державі - це один з ключових викликів, що перед нами стоять. Наша конкурентоспроможність зав’язана на правильну промислову політику. У нас повинні бути заводи з виробництва кальцинованої соди, ми повинні мати кар’єри, у яких видобуватимуть доломіт та вапняк, і переробку, яка забезпечує необхідну якість.

Саме тому одним із ключових питань нашого сьогоднішнього зібрання було питання забезпечення галузі кальцинованою содою, у тому числі можливість будівництва нового заводу з її виробництва. Або навіть індустріального парку, який допоміг би вирішити цю вкрай болючу для скловиробників проблему. Адже через війну з Росією ми втратили такі заводи у Криму та Слов’янську. Важливість соди як сировини для скляної промисловості важко переоцінити. А ще такий завод – це близько 300 мільйонів євро інвестицій та понад 1000 робочих місць. І, як вірно відзначив Голова Союзу хіміків України Олексій Голубов, 1 робоче місце у хімічній промисловості – це ще 7 робочих місць у суміжних галузях.

Але ж для реалізації цього проекту необхідно прийняти законопроекти про індустріальні парки. Спільно з Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва ми давно і послідовно лобіюємо це питання. Вдячний його голові Віктор Галасюк за спільні дії, у тому числі і щодо законопроекту «Купуй українське, плати українцям» та питання Експортно-кредитного агентства. Саме вони – серед ключових пунктів програми економічного розвитку від підприємців - Маніфесту роботодавців України", - сказав Дмитро Олійник.

Джерело: Федерація роботодавців України