Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Склобій як стратегічна сировина для скляної галузі України

29-05-2019
Склобій як стратегічна сировина для скляної галузі України

Використання склобою в виробництві склотари значно заощаджує використання електроенергії та покращує екологічні характеристики виробництва скла.

Завдяки рециклінгу скла і пов'язаних з ним технічних інновацій за останні 25 років викиди відпрацьованих газів і відходів скоротилися на 75%.

Залежність збереження енергоресурсів від частки склобою лінійна: на кожні 10% старого скла в складі шихти економія енергії становить 3%, а зниження викидів СО2 - 7%.

Тим більше, утилізація 1 млн. шт. пляшок економить основну сировину: близько 250 т кварцового піску і 60 т кальцинованої соди ,а також підвищує екологічність виробництва.

Згідно статистики, близько 8-10% усіх побутових відходів та сміттєзвалищах - скляні.

Таке скло може використовуватися для виробництва різних видів будівельних матеріалів (бетон; будівельні розчини призначені для зовнішніх, внутрішніх та оздоблювальних робіт; благоустрою територій; теплоізоляційних та звукоізоляційних матеріалів тощо).

Склобій може використовуватися для виробництва бетонів радіаційного захисту в атомній промисловості, а також для виготовлення високостійких до агресивних навколишнім факторам бетонів.

На сьогодні в Україні функціонує велика кількість компаній, які займаються заготовкою листового та змішаного склобою, і лише деякі з них займаються подальшою його переробкою та вторинним використанням у виробництві.

Три найбільші підприємства, що займаються заготовкою битого склав Україні це: ЗАТ «Утиліта» (Дніпропетровська обл.), Виробничо-екологічне об'єднання «Укрвторма» (м.Київ) та ТОВ «Геон Рівер» (м.Чернігів).

ЗАТ «Утиліта» займає лідируючі позиції на ринку України, як по заготівлі, так і по вторинній переробці склобою з часткою, що перевищує 60%.

Підрозділи компанії «Утиліта» забезпечують співпрацю з великими і дрібними локальними збирачами склобою по всій Україні, працюючи при цьому як з вагонними партіями, так і партіями до 1 тонни. На виробництві переробляються вторинні сировинні матеріали для повторного розподілу в виробничому циклі.

В  «Утиліта» налагоджена система роботи регіональної мережі по збору вторинного скла, що дозволяє при необхідності заготовляти 120-130 тис. тонн на рік «брудного» склобою.

Продукцією заводу є очищений тарний і листовий склобій, готовий до закладки у скловарну піч.

ВЕО «Укрвторма» є найбільшою організацією в сфері поводження з відходами, в тому числі і склобоєм. До складу об'єднання входить 98 спеціалізованих заготівельних і переробних підприємства великого, середнього і малого бізнесу, що розташовані в усіх регіонах України.

ТОВ «Геон Рівер» спеціалізується на закупівлі склобою з усієї території України та на повторній його переробці. Протягом 15 років компанія займає провідну позицію на ринку переробки вторинного скла. ТОВ «Геон Рівер» представлене в Дніпрі та Львові, де функціонують дві сучасні повноцінні лінії з очищення й переробки склобою, найближчим часом планується запуск ліній з переробки склобою в Миколаєві та Харкові.

Незважаючи на те, що скло є одним з найпростіших видів відходів для збору, очищення і переробки, на даний момент рівень переробки скла в Україні вкрай невисокий.

Рівень сучасних технологій дозволяє переробляти склобій з втратою 20 г на 1 тонну - саме з такою ефективністю працює підприємство «Утиліта».

Сумарно скляні заводи України здатні переробити у виробництві нового скла 800 тис. тонн склобою за рік. Але ці обсяги заповнити не вдається, щорічно переробляється тільки близько 300 тис. тонн.

І якщо для виробників полімерної продукції утилізація відходів є однією з головних проблем, то перед склоробами стоїть інше питання - нестача вторинної сировини для переробки.