Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


usetrans.com sovvetik.ru nh-realarena.com Хмарка тегів

Останні новини

Бережанське скло може знову з’явитися на прилавках магазинів

10-03-2021
Бережанське скло може знову з’явитися на прилавках магазинів

Були часи коли Бережанський склозавод був лідером із виготовленням скла та скло виробів. З 2011 року завод закритий. І ось через 10 років у Бережанах може відновитися виготовлення виробів зі скла.

"Це не ідея відновлення самого Бережанського склозаводу, це ідея створення мануфактури по виготовленню скла та скляної продукції", – написав на своїй сторінці в Facebook Бережанський міський голова Ростислав Бортник. 

Ініціативу відродження склодувної традиції Бережан, мер жартома назвав "Бережанське скло, або пробудження Фенікса", а, заодно, поцікавився чи ще є люди, які працювали на заводі: склодуви, майстри по печах, порізці та загартуванні скла, інші спеціалісти та фахівці, які б були зацікавлені у такому відроджені.

Варто зазначити, що бренд "Бережанське скло" був відомий далеко за межами України.

Бережанський склозавод був заснований в 1961 році. Спеціалізувався на виробництві посуду, розсіювачів для побутових світильників, кахелю тощо. Основним способом виробництва було ручне видування й декорування.

В асортименті підприємства було близько 500 видів продукції. Вироби експортувалися до Німеччини, Болгарії, Молдови, Росії, Латвії та інших країн.