Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Німецька компанія інвестує мільйони в будівництво заводу з переробки відходів на Рівненщині

01-04-2021
Німецька компанія інвестує мільйони в будівництво заводу з переробки відходів на Рівненщині

У будівництво Сарненського заводу з переробки відходів громади німецька компанія «Braun Industrial Technology» GmbH («Браун Індастріал Технолоджі» ГмбХ) інвестує 130 мільйонів гривень. Спільне підприємство – ТОВ «Сарненський завод з переробки відходів» (ЄДРПОУ 43921711) – зареєстровано у місті Сарни 15 березня 2021 року.

Відходи сортуватимуться: вторинна сировина (#скло, #метал, #пластик) - на повторну переробку; біологічні відходи – на виробництво біогазу. З сухого залишку, після відбору біогазу, вироблятимуться органічні добрива, які можуть використовуватись на потреби громади, або можуть продаватись на внутрішньому ринку чи на експорт.

Виробництво не передбачає забруднюючих викидів – фільтраційні системи забезпечують очищення викидів в повітря, в тому числі і очищення від специфічних запахів. Надійна система очищення рідких стоків забезпечує якісні фізико-хімічні характеристики води і показники біологічної безпечності, в повній відповідності діючим нормативам України для скиду в поверхневі води.

До співпраці були залучені фахівці «Німецько-українського підприємства «БІТ», які презентували інвестиційну пропозицію компанії «Браун Індастріал Технолоджі» ГмбХ («Braun Industrial Technology» GmbH, Німеччина), метою якої є спільне будівництво і промислова експлуатація сучасного заводу з переробки всього обсягу відходів, які генеруються територіальною громадою.

Технології компанії «WABIO Technologie» GmbH (Німеччина), мають не тільки сертифікацію по дотриманню норм Директив Європейського Парламенту та Ради Європи, а й сертифіковані німецьким державним банком розвитку KfW (нім. Kreditanstalt für Wiederaufbau – Кредитна Установа для Відбудови), як економічно спроможні.

Керівник «Німецько-українського підприємства «БІТ» Ігор Трушенко розповів, що за цією ж програмою створені й успішно почали працювати компанії в Борщівській територіальній громаді Тернопільської області та в Бородянській громаді на Київщині. Кожне таке підприємство забезпечить додатково 48 робочих місць для місцевих жителів.

Завод не тільки займеться переробкою відходів, а й вироблятиме електричну та теплову енергію.

Продаж виробленої електроенергії буде здійснюватись на загальний енергоринок за «зеленим» тарифом, що забезпечити додаткові надходження в бюджет, а це вже перспектива спрямувати бюджетні кошти на розвиток громади, замість кишені енергомонополістів.

Завод розвантажить громаду від відходів, а довкола заводу зможуть утворюватися супутні підприємства – тепличні, переробні та інші, формуючи повноцінний індустріальний парк.

Це в свою чергу дасть громаді можливості для сталого розвитку, втілення вартісних соціальних програм, створення додаткових робочих місць.