Як колір скла впливає на термін збереження продуктів
14-02-2018

Ми добре знаємо, що завдяки сонячному світлу ростуть рослини, цей процес називається фотосинтезом. Сонце досягає землі у вигляді видимого колірного спектру (це кольори веселки від фіолетового до червоного), а також невидимих ​​ультрафіолетових променів, інфрачервоного випромінювання, а також мікро- і радіохвиль.

Якщо вплив сонячного світла на рослину триває після досягнення нею стадії зрілості, то у ній запускаються процеси старіння шляхом руйнування молекулярної структури. Тому дуже важливо використовувати свіжі рослини або правильно уберегти від втрати біоактивності. Таким чином, забезпечення правильної збереження натуральних засобів є першочерговим завданням.

Відомо, що стародавні єгиптяни використовували тільки фіолетові або золоті контейнери для зберігання своїх масел, настоянок і композицій. Посудини цих кольороів знаходили в гробницях фараонів і заможних людей.

Схоже, що алхіміки того часу добре знали про переваги збереження інгредієнтів тільки в певній тарі. Виявляється, що фіолетове скло має здатність блокувати весь спектр видимого випромінювання за винятком трьох хвиль, які є ідеальним «набором» для збереження, наповнення енергією і активізації молекул.

Темно-фіолетовий колір скла якраз і забезпечує проникність фіолетових і ультрафіолетових променів, при цьому не даючи змоги проникнути іншим видимим кольорам  спектру.

Чорне ж скло пропускає тільки інфрачервоні хвилі і тому не використовує уповні властивості двох інших видів хвиль.

Невидиме людському оку випромінювання UVA відповідає за збереження продукції від бактерій, цвілі та патогенів.

Саме такий ультрафіолет довгохвильового діапазону зберігає воду у склі фіолетового кольору свіжою протягом тижнів. А інфрачервоне випромінювання дає потужну цілющу частоту, зберігаючи молекулярну життєздатність і структуру вмісту речовин.

На відміну від фіолетового скла будь-яке традиційне скло (прозоре, коричневе, синє або зелене) дозволяють видимим сонячним променям проникати всередину, тому не забезпечує захист речовин від впливу світла.

Наочним підтвердженням цієї теорії є приклад з нарізаною цибулею, яку було поміщено у банки з різного скла: фіолетового, коричневого і прозорого. Експеримент проводили два вчених Dr. Hugo Niggli і Dr. Max Bracher. Експеримент тривав протягом 2 місяців. Банки періодично перебували безпосередньо під сонячними променями, а іноді в приміщенні без прямого впливу сонця. Результат наочно показав, що цибуля найгірше збереглася у прозорому склі, у склі коричневого кольору спостерігалася краща ситуація – цибуля зберегла певний аромат і залишки кольору.  Вміст же фіолетової банки повністю зберіг свій колір, а його аромат був більш насиченим порівняно з іншими.

Є ще один відомий мікробіологічний приклад з помідором черрі. Dr. Hugo Niggli помістив один томат в прозору банку, а інший у фіолетову, і залишив на сім місяців. Обидві банки зберігалися при кімнатній температурі і на них потрапляло сонячне світло. Результат показав великі мікробіологічні зміни томата, поміщеного в прозору банку. Томату, що зберігається в фіолетовому склі, пощастило набагато більше: він не показав жодних ознак зміни кольору та  висихання. Дуже переконливо.

Продукти / інгредієнти, багаті біофотонами, зберігають і примножують свій енергетичний потенціал протягом тривалого часу в склі фіолетового кольору. Воно не дає біофотонами мігрувати зі скла. Експерименти зі спіруліною, томатами, медом та іншими продуктами харчування, що зберігаються в фіолетовому склі, підтверджують, що їх біофотони зберігаються протягом декількох років.



© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1466