У Чехії відмовляються від виробництва та продажу товарів з пластика
10-09-2018

Йдеться також про соломинки для напоїв та пластикові кріплення для повітряних куль.

Члени верхньої палати парламенту Чехії підтримали заборону виробництва і продажу одноразових товарів з пластмаси, які можна замінити продукцією з інших доступних за ціною матеріалів, – повідомляє Radio Praha.

У планах чехів - припинення випуску, наприклад, одноразової пластмасового посуду, зниження загального обсягу застосування пластикової продуктової упаковки, а також забезпечення збору 90% одноразових пластмасових пляшок за допомогою введення застави.

Єврокомісія планує заборонити ряд одноразових продуктів із пластику й штрафувати країни-члени Євросоюзу за пластикове сміття, який не підлягає переробці.

У січні ЄС прийняв першу спільну стратегію переробки пластику. Згідно зі стратегією, вся пластикова упаковка на ринку ЄС до 2030 року має переробляється, споживання одноразових пластмас повинно буде скорочено, а навмисне використання мікропластіков буде обмежено.

Щорічно європейці генерують 25 млн тонн пластикових відходів, проте лише менше 30% з них йде на переробку. Згідно зі стратегією, до 2030 року цей показник повинен вирости до 55%.

Раніше стало відомо, що з липня 2019 в Новій Зеландії будуть заборонені одноразові поліетиленові пакети.© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1587