Гранованій склянці виповнилося 75 років
11-09-2018

Сьогодні найвідомішому на пострадянському просторі предмету посуду виповнюється 75 років. Класична склянка має 16 граней. 

Починаючи з 1943 року гранованою склянкою користувалися від Прибалтики до Далекого Сходу. Ці незамінні склянки були дуже популярні в дитячих садках, шкільних, студентських і робочих їдальнях. 

Проте найбільше популярності гранованих склянок посприяла саме залізниця. У потягах їх використовували через міцність: під час падіння граненій склянці складніше розбитися - грані слугують ребрами жорсткості.

Незважаючи на практичні переваги такої склянки, справжня причина її популярності була обумовлена ​​ особливостями асортиментної політики. Виробництва прагнули знайти і випускати універсальний продукт, на який завжди буде попит. Так грановані склянки наповнили ринок і проникли майже в усі сфери життя.

Гранована склянка як арт-об'єкт:

"Ранковий натюрморт", Кузьма Петров-Водкін, 1918

"Квітуча гілка мигдалю в склянці і книга", Вінсент Ван Гог, 1888;© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1590