Ви не взнаєте, що таке є скло, доки не відвідаєте склозавод!
01-10-2018

На честь свого 106 Дня народження на ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод» вирішили влаштувати День відкритих дверей та провести екскурсію виробництвом для усіх бажаючих.  Кількість відвідувачів заводу у цей день перевищила 500 осіб! 

Насправді, після відмітки "500", організатори разом з волонтерами (родичами та знайомими) просто збилися з підрахунку бажаючих познайомитися із процесом виробництва скляних пляшок.

Відповідальним за проведення екскурсій на «Дні відкритих дверей» був Директор з виробництва ГСЗ Яцук Роман.

"Якщо ви не були у нас на екскурсії – ви просто не знаєте, що таке скло!" - запевняє він.   І додає: "Подібні промоакції – це чудова можливість популяризувати скло як матеріал упаковки, пояснити, яким важливим для скляної промисловості є склобій та поговорити про культуру та політику зберігання відходів."

Перед екскурсією для відвідувачів заводу провели інструктаж з питань охорони праці. Усіх охочих розподілили на групи по 10-12 осіб та призначили кожній групі куратора, який проводив екскурсію та слідкував за дотриманням правил безпеки.

Насамперед, розповідали про історію Гостомельського склозаводу, коли він виник, чим займався у різні роки протягом свого існування, з яких цехів складається підприємство зараз та призначення кожного з них.

Екскурсія видалася дуже динамічною та пізнавальною. Відвідувачам пощастило побувати на усіх ділянках склозаводу: від компонентного цеху, де розповідали та показували, з яких компонентів виготовляють скло, до виробничого  -  де показували, як працюють скловарні печі.

На гарячій дільниці виробництва люди мали змогу знаходитися на відстані 3 метрів від склоформувальної машини та вживу спостерігати, як гаряче скло падає з каналу на машину та як виготовляється пляшка.

Тут було продемонстровано роботу першої і єдиної  в Україні 12 секційної трьохкрапельної машини-трансформера компанії Bucher Emhart Glass, яку встановили зовсім нещодавно, 10 вересня 2018 року. 

Після гарячої дільниці виробництва  відвідувачі попрямувати на холодну дільницю виробництва, де фахівці розповіли, що таке холодне зміцнення, як працюють інспекційні автомати контролю та що вони перевіряють.

І, на сам кінець, усі спустилися  на відмітку «0»,  де мали змогу на відстані майже витягнутої руки  побачити , як працюють автоматичні системи упаковок;  як трамвайчик збирає та відвозить піддони і потім передає їх на палетайзер;  як палети обтягують плівкою, та в якому вигляді ця продукція вже виходить з заводу.

Люди настільки були вражені екскурсією, що викладали у соцмережах відео вдячності екскурсоводам: технологу печі Володимиру Нагорянському, до якого на екскурсію завітали студенти КПІ. Окрему подяку за цікаву екскурсію висловлювали: Головному  технологу  Сергію Олександровичу Глушко , технологу служби якості  Олександру Вікторовичу Ситнікову, менеджеру служби технічної підтримки Ситнікову Сергій Вікторович, та іншим працівникам ГСЗ, що взяли активну участь у Дні відкритих дверей ГСЗ.

 

 

 © Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1597