Оголошено переможців ювілейного конкурсу Stanislav Libensky Award
17-10-2018

У празькій галереї сучасного мистецтва DOX проходить виставка робіт фіналістів конкурсу Stanislav Libensky Award, десятого за рахунком змагання серед молодих майстрів по роботі з художнім склом.

Із 120 робіт, представлених на конкурс, було відібрано тридцять чотири, кожна з яких була виконана з використанням різних технік і матеріалів.

Кращою була визнана робота китайського майстра Юнксяо Ванга, проект під назвою "Сукуленти - Індивідуальна різноманітність».

Майстер з Китаю представив дуже цікавий проект: він зробив форми у вигляді квіткових горщиків з кактусами та облаштував усе так, щоб ті, хто прийде до нього в майстерню, могли насипати в ці форми різнобарвне бите скло. Після чого він розплавив його та отримав сотню варіантів сукулентів, що відображають індивідуальність тих людей, які їх створили. Кожен з цих кактусів став частиною великого цілісного твору.

Перше місце проект з кактусами отримав не тільки за майстерність технічного втілення, а й за саму ідею: члени журі зійшлися на тому, що в даному випадку скло було продемонстровано в ролі засобу комунікації між звичайними людьми. Головною нагородою за перемогу в конкурсі для Ванга стало стажування в літній школі по роботі з художнім склом у США.

Другий приз отримала робота «В дорозі» випускниці голландської художньої академії, француженки Жюдит Ру. Найтонша скляна павутина, біля якої страшно навіть дихати, була створена, щоб глядач задумався: а як ми взагалі сприймаємо твори мистецтва? Наскільки активна наша роль в розумінні їх змісту і чи здатні ми помічати і фіксувати те, що ледь видно неозброєним оком?

Третє місце на конкурсі посів Ерік Хесс з США, що представив проект «Крихке». Художник надихався думками про те, наскільки швидкоплинне людське життя, і як нерозсудливо забувати, що воно може обірватися будь-якої миті. Хесс помістив скляний ембріон у куб з льоду, що поступово танутиме, у кінці скляна скульптура ембріона розіб'ється на тисячі уламків.

Дана виходить за рамки творчості зі склом, вона може гармонійно виглядати в будь-якому музеї сучасного мистецтва.

Спеціальні нагороди отримали два майстри зі Словаччини, Павол Баркочі і Ян Митній.

Роботи учасників ювілейного конкурсу оцінювало міжнародне журі, до складу якого увійшли польський історик-мистецтвознавець, доктор Барбара Банаш, майстер по роботі зі склом з США Джефф Циммер, завідувач експозицією скла, кераміки та порцеляни в Художньо-промисловому музеї в Празі Мілан Главеш і фінський майстер ваги Варрела.

Виставка фіналістів конкурсу Stanislav Libensky Award триватиме в галереї DOX до 19 листопада 2018 року.

Джерело: Radio Praha



© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1601