Новини Білорусі. У Гомелі після реконструкції відкрили сучасний склотарний завод
15-02-2019

На початку лютого в Гомелі відбулася урочиста церемонія відкриття модернізованого склозаводу. Фактично склозавод "Ведатранзіт" розпочав свою діяльність ще 9 січня, а 22-го з конвеєра зійшла перша продукція. Зараз товариство вийшло на проектну потужність в 550 - 600 тисяч скловиробів на добу. Як розповів директор заводу Валерій Чеховський, в рік планується випускати не менше 180 мільйонів, що становитиме 30 - 40% потреби Білорусі в "склі".

Підприємство, яке закрилося більше трьох років тому, отримало нове життя, в його реконструкцію було вкладено близько 13 мільйонів рублів. Тепер це потужний, сучасний завод, який повинен стати основним конкурентом імпортних постачальників склотари. Його засновники - мінське ТОВ "Ведатранзіт" і ВАТ "Гомельагрокомплект".

В асортименті заводу - скляні банки ємністю від 160 до 2000 мл, пляшки - від 200 до 1000 мл. Використання у виробництві місцевих матеріалів - піску, крейди та склобою - допоможе знизити собівартість скляної продукції. До слова, для безперервної роботи заводу протягом місяця необхідно 950 - 1050 тонн склобою.

До сьогоднішнього дня 50% склотари в країну імпортувалося. Нове підприємство скоротить імпорт відразу на 70% або на 12 мільйонів доларів на рік.

Прогнозується, що попит на скляну упаковку з кожним роком зростатиме. Сьогодні багато європейських країн взяли курс на таку тару, адже відмова від пластику позитивно впливає не тільки на екологію, а й на економіку. На підприємстві сподіваються, що великі білоруські виробництва також перейдуть на скляну упаковку і складуть конкуренцію імпортним товарам.

Відмова від пластикової упаковки продуктів харчування - світовий тренд. І Білорусь тут не виняток.

Валерій Чеховський, директор склозаводу:

- Найкращий пакувальний матеріал екологічно чистий - це скляна тара. Його категорично не вистачає в Європі, в Росії і в Білорусі. У Білорусі виробляють скляної тари приблизно 300 мільйонів пляшок на рік, потреба - приблизно 700 мільйонів.

Гомельське скло поїде на експорт не тільки в якості упаковки білоруських продуктів, але і як самостійний товар. З перших днів починаються відвантаження в Європу. Партія в 500 тисяч пляшок відправиться в Латвію вже на наступному тижні.

Володимир Начатой, директор компанії-засновника склозаводу:

- В Європі з наступного року йде повна заборона на пластикову тару. У нас відкрився великий експортний потенціал. У нас вже укладені контракти. За раніше укладеними контрактами орієнтовно 35% всієї продукції буде поставлятися на експорт, що дасть додаткову валютну виручку.

Важливий і той факт, що після реорганізації на заводі з'явилося більше 280 робочих місць, причому високопродуктивних, - підкреслив заступник голови облвиконкому Андрій Конюшка та привітав колектив "Гомельагрокомплекта" з півстолітнім ювілеєм, який нещодавно відзначило підприємство.

- Склотарне виробництво - особливе. Галузь пережила дуже складні часи, багато ліній зупинялися, - зазначив заступник міністра архітектури та будівництва Олександр Сидоров, який брав участь в церемонії відкриття заводу. - Те, що сьогодні з'являються нові виробництва  - дуже хороший знак.

Джерело: Новости 24 часа на СТВ© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1630