Запуск нового шихтоприготувального цеху на Львівській ізоляторній компанії
04-10-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Асоціація Підприємств Скляної Промисловості "Скло України" в особі віце-президента та виконавчого директора Володимира Цветова взяла участь в урочистій церемонії відкриття нового шихтоприготувального цеху на Львівській ізоляторній компанії - провідному європейському виробнику і постачальнику низько- та високовольтних ізоляторів із загартованого та відпаленого скла.

Володимир Цветов підкреслив, що із запуском нового шихтоприготувального цеху зроблено черговий важливий крок в історії Львівської ізоляторної компанії. Це послідовний рух лідера по ринку і чергова заявка на успіх, додав він.

Окрему вдячність Володимир Цветов висловив директору підприємства Динік Оксані Вікторівні та усім працівникам, хто брав участь в будівництві і запуску цеху, та вручив Почесні грамоти за особистий вагомий внесок в розвиток скляної промисловості України.

"ЛІК" – ОДИН ІЗ НАЙБІЛЬШИХ В ЄВРОПІ ВИРОБНИКІВ НИЗЬКО- ТА ВИСОКОВОЛЬТНИХ ІЗОЛЯТОРІВ ІЗ ЗАГАРТОВАНОГО ТА ВІДПАЛЕНОГО СКЛА

Компанія також забезпечує 70% попиту вітчизняного ринку та є єдиним підприємством-виробником скляних ізоляторів в Україні.

Виробництво продукції здійснюється на автоматизованих технологічних лініях, які дозволяють забезпечувати витримку високих технологічних параметрів та здійснення безперервного контролю якості.

Велика увага приділяється сертифікації продукції, яка проходить періодичні випробування у сертифікаційних центрах, лабораторіях, інститутах як вітчизняних так і закордонних.

«ЛІК» має власну сучасну лабораторію, де є можливість проводити будь-які випробування ізоляторів.

Щороку підприємство модернізує і підвищує ефективність виробництва. У планах на найближче майбутнє  «ЛІК» побудова нового складального виробництва і холодний ремонт скловарної печі.

Розробка та проектування шихтоприготувального цехускловаріння і виробітки скла розпочалося ще у 2017 році. У 2019 будівництво було завершене.

Обладнання в старому цеху не оновлювалося вже багато років, тому ремонт зважування вагової лінії міг ускладнювати роботу та провокувати коригування рецепту приготування шихти.

Новий шихтоприготувальний цех на «ЛІК» обладнаний єдиною автоматичною системою, керованою комп'ютерною програмою, що  забезпечує точність зважування і дозування  сировинних компонентів, повноту їх перемішування та відповідність найвищим нормам.

ЯК НА «ЛІК» ГОТУЮТЬ ШИХТУ ВИСОКОЇ ЯКОСТІ

Шихта – це однорідна механічна суміш попередньо підготовлених матеріалів і зважених згідно заданого рецепту. Одержання високоякісної шихти – це важливий резерв підвищення ефективності скляного виробництва.  

Обробка сировинних матеріалів, точність зважування, однорідність перемішування компонентів шихти - забезпечують шихту високої якості.  

Процес приготування шихти розпочинається з аналізу сировинних матеріалів на приготування рецепту шихти.

Кожний сировинний матеріал проходить процес оброблення: просів сировинних матеріалів щоб забезпечити однакові за розмірами зерна сировинних матеріалів. Однакові за розміром зерна компонентів шихти практично запобігають розшаруванню шихти. Для просіву сировини використовуються вібраційні сита та сита бурат.

Такі матеріали як пісок і доломіт, що поступають у необробленому вигляді, проходять додаткову обробку у вигляді подрібнення у дробарках та сушіння у сушильних барабанах, та просів на ситах бурат.

Зважування

Для приготування високоякісної шихти важливою є точність зважування окремих компонентів сировинних матеріалів.

Зважування проводиться дозаторами  з точністю зважування 0,2%, що забезпечує одержання шихти стабільного хімічного складу.

Зважені компоненти шихти поступають у змішувач. Повнота змішування, однорідність шихти відповідає першій категорії шихти. Зміна заданого складу компонентів  не перевищує 0,2%.

Складання

Складання шихти – одна з важливих стадій технологічного процесу виробництва скла. Від того як складена шихта, від досконалості її приготування, сталості складу і високого ступеню однорідності залежить, як сам процес варіння скла, так  і якість виробів. Сам процес приготування сировинних матеріалів та складання шихти зумовлені вимогами процесу варіння та формування скляних виробів. Тільки якісно приготовлена шихта забезпечить отримання високої однорідності скла. Порушення однорідності шихти, а тим самим і скла викликає появу вад, збільшується кількість браку.

На однорідність шихти впливає зерновий склад сировини, стабільність хімічного складу сировинних матеріалів, їх вологість, точність зважування, якість перемішування шихти, та спосіб її транспортування та зберігання.

Таким чином, основними факторами, що визначають стабільність витримування заданого рецепта шихти, є дотримання необхідної точності дозування та своєчасне коригування рецепта при зміні складу сировинних матеріалів.

При порушенні цих процесів стабільність виробітки і фізично-хімічні властивості скла - не забезпечується.

Транспортування

Під час транспортування готової шихти до скловарної печі особливу увагу приділяють вологості повітря, вологість погіршує однорідність шихти, сприяючи її грудкуванню. В подальшому це  може негативно вплинути на якість скла та збільшити втрати при виробництві склодеталей.

КОЛЕКТИВ – НАЙЦІННІШИЙ ЗДОБУТОК КОМПАНІЇ

 

Щороку підприємство модернізує і підвищує ефективність виробництва, щоб мати можливість залучати висококваліфікований персонал та підвищувати соціальні стандарти.

«ЛІК» стимулює до роботи працівників молодого віку. Тільки у 2019 році було працевлаштовано 29 молодих фахівців.

На підприємстві відбувається постійне підвищення кваліфікації працівників: навчання молодих спеціалістів, вивчення специфіки виробництва, отримання досвіду для подальшого кар’єрного зростання. На «ЛІК» також працює постійна тарифно-кваліфікаційна комісія.

Зараз загальна кількість працівників складає – 377 чоловік. Середня заробітна плата на підприємстві становить 15051 грн, заробітна плата у працівника на початку кар‘єри більше 13 тис грн,  керівники відділів ж отримують більше 19 тис грн.

СПІВПРАЦЯ "ЛІК" ІЗ АПСП "СКЛО УКРАЇНИ"

для перегляду відео натисніть на світлину



© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1663