Асоціація скловиробників British Glass вкотре проти депозитної системи для скляних пляшок
24-03-2021

Асоціація скловиробників British Glass вкотре виступила проти включення скляних пляшок до системи повернення депозиту (DRS)

На переконання British Glass, переробка – це  найкраще рішення для використаної скляної тари.

Асоціація висловила стурбованість щодо включення скляної упаковки для напоїв до запропонованої урядом програми DRS – повернення депозиту за пляшку. На думку скловиробників це призведе до збільшення обсягів пластикової упаковки і обмежить можливості повторної переробки склотари у пляшки і банки.

British Glass наполягає на тому, що це «вкрай неправильне рішення» для скляної упаковки напоїв.

Це розділить скляну упаковку на два потоки відходів: упаковка для харчових продуктів та упаковка для напоїв, що завдасть шкоди обом напрямкам і  скоротить кількість матеріалу, доступного для повторного використання. І, як показують міжнародні дані, цілком може призвести до збільшення, а не зменшення кількості пластикової упаковки на ринку.

17 березня British Glass  провела перший у Великобританії Саміт з переробки скла, на якому були присутні представники всього ланцюга виробництва скла.

Асоціація взяла на себе зобов'язання досягти переробки 90% усієї використаної склотари до 2030 року.

Ця мета підкріплює амбіції галузі по збільшенню вмісту вторинної сировини в скляній упаковці. Саміт став стартовим майданчиком для стимулювання співпраці по всьому ланцюжку поставок скла - від переробників, виробників, місцевих органів влади, брендів і роздрібних продавців, щоб замкнути цикл скла і розширити кругообіг.

На саміті учасники погодилися співпрацювати з British Glass на їх шляху до досягнення мети «90% переробки використаної склотари до 2030 року».© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1747