Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

Про Асоціацію
На главную Відправити листа
ПОШУК

Про Асоциацію

     Асоціація Підприємств Скляної Промисловості "Скло України" створена 10 листопада 1997 року. Це громадська організація, що об'єднала українських виробників склотари, листового скла, скляного посуду, художнього скла, а також постачальників устаткування, матеріалів і послуг для скляної промисловості.

     Завданням Асоціації є постійна координація зусиль всіх об'єктів господарської діяльності пов'язаних із виробництвом скловиробів, створення сприятливого законодавчого клімату в державі та представлення інтересів своїх членів в органах державної та місцевої  влади.

     Членами АПСП «Скло України» є майже 60 українських і іноземних підприємств, що працюють в скляній галузі.

 

 

           Основними напрямками діяльності у відповідності до мети Асоціації є:

·  Встановлення та розвиток професійних інформаційних зв’язків підприємств, діяльність яких пов’язана зі скляною промисловістю через їх участь у загальних заходах;

·  Поліпшення на базі науки та техніки виробничого досвіду необхідного для розвитку вітчизняної скляної промисловості;

·  Підвищення професійного рівня фахівців, організація заходів для поліпшення підготовки професійних кадрів для скляної промисловості;

·  Впровадження програм – досліджень у плани робот відповідних профілюючих кафедр, направлених на вивчення та рішення проблем виробництва та технологій скляної промисловості на конкурсній основі;

·  Самостійна чи спільно з іншими організаціями розробка програм і планів розвитку скляної галузі, надання своїх пропозицій до відповідних органів та участь у підготовці нормативно-правових документів;

·  Надання допомоги у створенні і реалізації інвестиційних проектів.

            Асоціація була створена за ініціативою п’яти підприємств. Сьогодні це майже 60 членів асоціації, в тому числі заводи, що займаються виробництвом скловиробів, підприємства пов’язані з переробкою скла, наукові організації. Також ми тісно працюємо з Федерацією роботодавців України, налагоджено взаємодію з національною об'єднаною радою підприємств  скляної промисловості "Стеклосоюз России" та іншими.

             Зі своїми членами ми  постійно працюємо щодо надання необхідної інформації з метою здійснення моніторингу ринку, необхідного для прийняття рішення з проведення антидемпінгових розслідувань і встановлення певних квот на імпорт скловиробів. Важливим є й те, що ми  стаємо на захист скляної промисловості в цілому, а не окремих членів асоціації.

       Алеж головна проблема, якою займається АПСП – це гармонізація  українського  законодавства в  інтересах скловиробників та відповідно до вимог СОТ.  

         Також ми впровадили систему централізованої підготовки кадрів. Співпрацюємо з профільними кафедрами інститутів, допомагаємо їм випускати спеціалізовану літературу, беремо студентів на виробничу практику. За нашою ініціативою Міністерство освіти і науки затвердило відповідну навчальну програму. Створено коледж, який готує таких спеціалістів для склозаводів. Розглядається можливість відкриття майстерні, для збереження школи-майстрів Київського заводу художнього скла, колекція якого нараховує понад 4 тисячи екземплярів. Впровадились іменні стипендії для кращіх студентів вузів щодо підготовки фахівців скла.

   Галузь інтенсивно розвивається, збільшується виробництво продукції. З метою задоволення зростаючих вимог підвищення рівня сервісу й якості проводиться реконструювання існуючого виробництва та будівництво нових потужностей. Більша частина проектів інвестується як міжнародними фінансовими установами, так і вітчизняними.

     Як визнання досягнень галузі Указом Президента в Україні встановлено професійне свято – День скловиробника, яке прийнято відзначати щорічно 19 листопада; також засновано Почесну Відзнаку Президента АПСП «Скло України» «Кращому працівнику скляної галузі України».

      Для популяризації скляної галузі і для поліпшення роботи підприємств, пов'язаних зі склом, Асоціація заснувала WEB-сторінку АПСП «Скло України», разом із видавництвом «Світ Успіху» видала книгу із серії «Майстри своєї справи «Скло України» та дайджест «Скло&Світ».

     Асоціація дбає про майбутніх фахівців скляної галузі, саме тому для них було видано навчальний посібник для студентів, інженерно-технічних працівників і науковців, що спеціалізуються в галузі технології скла і склокристалічних виробів.

     Керівництво Асоціації також не забуває і про відпочинок, тому постійно проводяться турніри з більярду та футболу, змагання з рибної ловлі між командами підприємств-членів АПСП «Скло України».

      Асоціація постійно взаємодіє з державними органами і громадськими організаціями, включаючи Міністерство промислової політики, Федерацію Роботодавців України, Союз Промисловців і Підприємців України, а також з міжнародними організаціями, включаючи Національну Об'єднану Раду підприємств скляної промисловості «Стеклосоюз Росії» (Москва), Постійний Комітет Європейської Скляної Промисловості (Брюссель) та ін.

     АПСП «Скло України» запрошує до співпраці українські і зарубіжні підприємства, організації і фірми, зайняті в скляній галузі.

      Членом Асоціації може стати будь-яка зацікавлена організація, що зайнята в скляній галузі, визнає Статут АПСП «Скло України» і що оплачує членські внески.

Версія для друку