Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Законопроект про податок на виведений капітал готовий: Чим замінять податок на прибуток

20-06-2017
Законопроект про податок на виведений капітал готовий: Чим замінять податок на прибуток

Мінфін пропонує припинити обкладати податками прибуток підприємств, натомість обкладати лише дивіденди, які отримують власники, за ставкою 15% Міністерство фінансів завершило підготовку тексту законопроекту про податок на виведений капітал, яким планується замінити існуючий податок на прибуток підприємств. У Мінфіні повідомляють, що зараз мають намір оцінити вплив положень документу на надходження до держбюджету. Після цього проект закону узгодять з іншими органами влади і проведуть громадське обговорення. Далі документ повинен розглянути Кабінет міністрів. Головна ідея законопроекту полягає в наступному: отриманий підприємством прибуток не обкладається до тих пір, поки він не виплачується власникам у вигляді дивідендів або прирівняних до них платежів. Тобто Мінфін пропонує замінити податок на прибуток новим податком - на виведений капітал. Цим законопроектом держава говорить бізнесу: прибуток надалі не є об'єктом оподаткування, тому досить вигадувати схеми з його мінімізації. Показуйте реальний його розмір. Інвестору говорить про наступне: Якщо ви можете заробити, ви не повинні за це платити, ви не повинні платити за свій розвиток, за оновлення обладнання, за нові технології, за нові робочі місця. Реінвестуйте свій прибуток, держава не втручається в це.

19221452 1375504885851568 5095459577983466353 o

 

Згідно з презентацією на сайті Мінфіну, якщо прибуток розподіляється в формі дивідендів, вони будуть обкладатися за ставкою 15%. При цьому, якщо одержувачем дивідендів є нерезидент України, податок на репатріацію не стягується. Якщо ж одержувачем є фізособа, то не стягується податок на доходи фізосіб. Для інших видів платежів, які прирівняні до дивідендів, передбачена ставка у 20%. Мова йде про наступні платежі: відсотки, сплачені нерезидентам-пов'язаним особам, виплати за договорами страхування на користь страховиків-нерезидентів, безкоштовне надання майна неплатнику податку на виведений капітал, придбання товарів і послуг пов'язаних осіб, які використовують спрощену систему оподаткування.

19093013 1375504915851565 566233606456990412 o

 

Раніше Delo.UA писало, що основним аргументом противників податку на виведений капітал було недоотримання держбюджетом надходжень. Згідно бюджету-2017, у поточному році від податку на прибуток підприємств до держбюджету має надійти 48,56 млрд грн. Згідно даних Державної фіскальної служби, в минулому році надходження до держбюджету від даного податку перевищили 54,34 млрд грн. Також критики вказують, що новий режим буде дискримінувати нерезидентів у порівнянні з резидентами. Адже якщо розподіл прибутку від одного резидентного платника податку на виведений капітал на користь іншого платника-резидента не буде об'єктом оподаткування, то аналогічні розподіли на користь нерезидентів - будуть.

Джерело: http://fru.ua/ua/events/business-news/zakonoproekt-pro-podatok-na-vyvedenyi-kapital-hotovyi-chym-zaminiat-podatok-na-prybutok