Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Чому високоякісне скло не затребуване ринком

25-10-2017
Чому високоякісне скло не затребуване ринком

Виробництво скла – це зростаюча галузь української економіки.

Воно є найважливішою складовою будь-якого будівництва. Проте, якщо суперечки «бетонників», «панельщіків» і, наприклад, прихильників дерев'яного домобудівництва викликають загальну увагу, те, що відбувається в сфері виробництва скла  часто залишається на периферії інтересів самих виробників.

Тож яке скло потрібно для будівництва? Перш за все, це класичне флоат-скло.

Але наразі у світі розвивається і сегмент складного високотехнологічного скла, в першу чергу мова йде про енергоефективне та мультифункціональне скло.  Триває активний розвиток виробництва сонце- і теплозахисних стекол, забарвлених в масі.

Однією з головних проблем, типовою для всієї промисловості будівельних матеріалів України є тенденція незатребуваності сучасних високоякісних будівельних матеріалів.

Виробникам будматеріалів,  передусім високотехнологічних стекол,потрібно вкласти  значні ресурси для забезпечення якості та безпеки вироблених будматеріалів. Але будівельний комплекс не завжди відповідає взаємністю - будівельники вважають за краще використовувати застарілі дешеві будматеріали, гребуючи якістю та безпекою.

Як збільшити обсяги застосування високотехнологічної продукції?

Перш за все, необхідне впровадження заходів зі стимулювання застосування сучасних стекол для вікон і світлопрозорих конструкцій. Причому заходи економічного стимулювання повинні супроводжуватись вдосконаленням нормативно-правової бази з метою обмеження застосування дешевих, але неефективних, а часто і небезпечних видів вікон і світлопрозорих конструкцій.

Якість вітчизняного скла є високою і відповідає міжнародним стандартам. Більше того, оцінюючи стан справ щодо застосування скла у вікнах і світлопрозорих конструкціях, потрібно відзначити, що виробництво листового скла і освоєння виробництва нових видів стекол в Україні розвивається більш високими темпами, ніж його застосування в будівельній галузі.

І тим не менше в цілому скляна галузь, завдяки збалансованості і широкому колу споживачів скляної продукції, затребуваної фактично в усіх галузях економіки, буде успішно розвиватися.
У 2017 році спостерігали загальне зростання ринку скла в цілому (+22% ринку флоат скла до рівня попереднього року), і зростання імпорту скла з покриттям зокрема (+54% до рівня попереднього року). Зростання ринку листового скла за підсумками року складе близько 10%.