Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Прозора сонячна батарея замість скла: технологія, яка змінить майбутнє

31-10-2017
Прозора сонячна батарея замість скла: технологія, яка змінить майбутнє

Cонячні панелі, якими можна засклити вікна – це вже не ті громіздкі штуки на вашому даху, що припадають листям восени і потребують регулярної чистки. У новому випуску Nature Energy науковці з Мічигану пояснюють, як вони створили прозорі накопичувачі сонячної енергії.

“Прозорі сонячні панелі – це майбутнє для цілої галузі екологічно чистої енергії. Ми проаналізували їх потенціал та виявили, що накопичуючи тільки невидиме світло, ці прилади можуть продукувати стільки ж енергії, як і панелі, що розміщуються на даху. Вони підвищать ефективність використання сонячної енергії в будинках, автомобілях та мобільних пристроях”.

– Річард Лунт, професор хімічної інженерії та матеріальних наук в Мічиганському державному університеті.

Лунт та його колеги є першопрохідцями у розвитку прозорих люмінесцентних сонячних концентраторів. Таке корисне “скло” у вікні і вигляду не зіпсує, і енергії назбирає. Тонкий, подібний до пластику матеріал може бути використано під час будівництва, для конструювання автомобілів та в мобільних телефонах. Загалом скрізь, де присутні прозорі поверхні.

Система накопичення сонячної енергії використовує органічні молекули для того, щоб вбирати невидимі хвилі сонячного світла. Дослідники можуть “налаштовувати” прозорий матеріал, щоб збирати тільки ультрафіолетові або тільки інфрачервоні промені. Саме такі технології допоможуть людству відмовитися від органічних видів палива.

На даний момент тільки 1,5 % потреби в електриці по всьому світі можна задовольнити шляхом використання сонячної енергії. Дослідники вже встигли порахувати, що в Сполучених Штатах всього встановлено від 5 до 7 мільярдів квадратних метрів скляних поверхонь. Якщо замінити все це скло на прозорі сонячні панелі, тоді екологічно чиста енергія завоює 40% ринку США. А це майже стільки ж, скільки можуть дати класичні сонячні панелі на дахах. Лунт стверджує:

“Поєднання цих двох технологій може наблизити нас до цифри в 100% всього ринку енергетики, якщо ми також покращимо системи зберігання накопиченої енергії”.

На даний момент невідомо, скільки коштуватиме масове виробництво таких панелей. Однак, сподіваємося, що вже незабаром патентом зацікавляться серйозні люди. 

Відео