Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Гальмування створення ЕКА в Україні - професійна недбалість чи зрада національних інтересів?

31-01-2018
Гальмування створення ЕКА в Україні - професійна недбалість чи зрада національних інтересів?

Хто чи що заважає створити експортно-кредитне агентство в Україні? Це питання обговорювали учасники круглого столу «Рік закону про ЕКА в Україні. Чому гальмують український експорт?»

Вже десять років поспіль сальдо торговельного балансу України є від'ємним. Одна з головних причин цього полягає у тому, що наразі український експорт на 60 відсотків є сировинним з мінімальною обробкою. - «Саме експортно-кредитне агентство – один з найпотужніших інструментів лікування сировинної хвороби української економіки», - відзначив голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

І починати приймати ці ліки було потрібно ще навіть не вчора, а позавчора. Адже завданням цієї структури, яка ще рік тому мала бути створена в Україні, є саме підтримка та просування українського експорту. Так, як це робиться у всьому світі, - через страхування і гарантування експортних контрактів, часткову компенсацію відсоткових ставок за експортними кредитами.  Учасники круглого столу зазначили, що вкрай дивним є той факт, що рік тому вони вже обговорювали важливість створення ЕКА в Україні. І ось, рік поспіль, знов продовжують переконувати у значущості цієї структури замість того, щоб обговорювати наслідки роботи вже існуючого органу. І це при тому, що, відповідно до законодавства, ЕКА в Україні мало бути створено вже через півроку після вступу в дію відповідного Закону, тобто ще у червні.

Представники бізнес-об'єднань та політики також підкреслили, що не приймають доводи заступника Мінекономрозвитку – торгового представника Наталії Микольскої щодо начебто недосконалості Закону та браку бюджетних і донорських коштів, які наразі виділяють на створення ЕКА. Адже, як зазначив Віктор Галасюк, Міністерство офіційно відмовилося від 2 мільярдів грн держгарантій, запропонованих в Бюджетних висновках Верховної Ради.

 «Оскільки МЕРТ не має незалежної оцінки та розрахунків по цих витратах/потребах, зазначена пропозиція не підтримується", - було сказано з цього приводу в офіційному листі Мінекономрозвитку.

«Коли статистика говорить, що за 2017 рік від'ємне сальдо торговельного балансу складає 6 мільярдів 265 мільонів доларів, це статистична оцінка того, як працює Мінекономрозвитку та ви особисто, як заступник, що відповідає за торгівлю. І падіння за минулий рік на 0,1 відсотка промвиробництва - це також оцінка того, що не працює експортно-кредитне агентство» - заявив Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Відео виступу:

Він також зазначив, що ФРУ наполягала на створенні ЕКА ще рік тому.

«Наш найближчий сусід – Білорусь - сповна використовує переваги ЕКА. Агентство сприяє експорту з Білорусі в Україну продукції з високою доданою вартістю. Як назвати те, що Закон про ЕКА в Україні вже рік як є, а він не діє? У мене є відповідь – це називається саботаж та зрада національних економічних інтересів» - сказав Голова Ради ФРУ.

Учасники круглого столу закликали урядовців до більш тісної взаємодії з бізнесом у таких важливих для економіки країни питаннях.Вони зазначили, що було б зрозуміло, якби створення ЕКА в Україні гальмували представники конкурентних економік, адже кожна країна має право захищати власні інтереси та ринки. Однак, коли це роблять люди, чиїм обов'язком є виконання законів нашої країни, ситуація стає, м'яко кажучи, незрозумілою. Тож учасники засідання наголосили на важливості якнайскорішого створення українського експортно-кредитного агентства та на тому, що повинна бути чітка персональна відповідальність тих, хто допустив невиконання Закону. Круглий стіл завершився підписанням важливої Резолюції (стор.1   стор.2). Зроблено відповідне звернення до Прем'єр-міністра.