Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


Хмарка тегів

Останні новини

Споживання флоат-скла в Україні залежить від ринку нерухомості

02-02-2018
Споживання флоат-скла в Україні залежить від ринку нерухомості

Пожвавлення всіх сегментів ринку нерухомості стане каталізатором для підвищення попиту на флоат-скло

Споживання листового скла, виготовленого за флоат-технологією, в Україні залежить від стану тих галузей економіки, де цей матеріал активно використовується. Це перш за все, будівельний сектор. Флоат-скло застосовується для виробництва вікон і дверей, деяких будівельних конструкцій, скління фасадів будівель. Крім того, воно використовується при виготовленні автомобілів, сонячних батарей, меблів, торгового обладнання, елементів дизайну інтер'єру та інших товарів.

Якщо в 2015 році витрати на виконання будівельних робіт збільшилися на 13% по відношенню до попереднього року, то в 2016-му зростання склало вже 28%, а за 1 півріччя 2017 року підйом досяг 40% в порівнянні з першою половиною 2016- го.

Найбільше пожвавлення в 2017 році відбувалося в секторі спорудження інженерних і нежитлових будівель (+ 30,1%), нежитлового будівництва (+ 28,1%). Спорудження житла поки відстає за цим показником і показало збільшення всього на 4,1%, що пояснюється поки ще не відновилася купівельною спроможністю населення з урахуванням підвищення цін на матеріали і роботи.

Впливають на споживання флоат-скла в економіці і процеси, що відбуваються на ринку нерухомості, який складається з трьох складових - житлової, офісної та торговельної нерухомості.

Після спаду обсягів введення в експлуатацію житлових будинків в минулому році на 15,2% в порівнянні з 2015-м, у першому півріччі поточного року зафіксовано зростання на 56% в порівнянні з першою половиною 2016- го. Експерти ринку прогнозують, що таке різке збільшення пропозиції житла може привести до перенасичення ринку і, як наслідок, уповільнення будівництва нових будинків. Це буде стримуючим фактором для споживання флоат-скла.

Пожвавлення всіх сегментів ринку нерухомості стане каталізатором для підвищення попиту на флоат-скло, яке застосовується в будівництві, ремонті та оформленні приміщень.