Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Несподівано: бум на скляні пляшки у Великобританії спричинило тб-шоу

12-02-2018
Несподівано: бум на скляні пляшки у Великобританії спричинило тб-шоу

За данними дослідження Dairy UК шалений попит на скляну тару у Великобританії спричинив черговий випуск шоу BBC Blue Planet 2: Як пластик повільно вбиває морських істот, риб та птахів.

Епізод фокусувався на тому, як пластик впливає на жителів морів та океанів..

Після випуску даного тб-шоу зросло суспільне розчарування щодо засмічення планети пластиком. Все більше людей почали споживати напої лише у скляній тарі і навіть повернулися до замовлення «під поріг» молока у скляних пляшках. Як у старі часи.

"Бізнес збожеволів протягом останніх кількох тижнів" – говорить Брукнер - виробник молока. Передача Blue Planet II BBC допомогла пробудити попит на продукти у скляній упаковці.

"В средньому, щодня дев’ять нових клієнтів укладають з нашою компанією договір на поставки",-додає він. "Цікаво, що демографія споживачів молодіє. Пари та родини у віці від 30 до 40 років почали здійснювати замовлення молока у скляних пляшках"

За останні 20 років поставки молока у склі повільно знижувалися. Ще у 1975 році 94% британського молока випускалося у скляних пляшках, але станом на 2016 року ця цифра знизилася до 3%. Брукнер, власник Dartmouth Dairy, визнає, що вже хотів було переходити на пластикову тару, але тепер з радістю заявляє, що продовжить використовувати лише скло.

Під час зйомок пластикове сміття було знайдено навіть у Маріїнській впадині, найглибшій точці нашої планети.

У рештках пластикових виробів (сітках, лісках, пакетах) заплутуються багато жителів океану.  Від черепах до альбатросів.

Знімальній групі приходилось втручатися, коли вони бачили, як пластмаса згубно впливає на природу.

«Учені вважають, що заплутування у пластику становить значну загрозу для життя багатьох видів океанічних жителів» - говорить виконавчий продюсер Джеймс Хоніборн.  Так в епізоді глядачі побачили, як оператор звільняє черепаху  із пластикового пакету. Глядачі побачили і  мертвих птахів, у яких на лапи намоталися пакети,  і вони загинули, оскільки не змогли літати і годуватися.

Пластмаси становлять загрозу і для великих хижаків, таких як кити. Одного разу знімальна група намагалася рятувати горбатого кита поблизу Британської Колумбії, що тягнув за собою майже кілометр лісок від риболовецьких сітей.  Екіпаж перебував з китом протягом 9 годин, доки вся ліска не була видалена рятувальниками.

«Рештки платику вживають усі без виключення морські істоти. Одного разу ми спостерігали, як в Південній Джоржії альбатроси годують своїх пташенят пластиковими гранулами, вважаючи їх їстівними» - ділиться враженнями Оператор Рафа Эрреро Массіу.

 Виявилося, що найвіддаленіші острови є найбільш забрудненими платиковим сміттям. Сміття, що не розкладається, формується у величезні «сміттєві плями», що рухаються у напрямку центру кожного океану.

 Це проблема є глобальною і потребує глобального вирішення.