Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Необхідно усунути надмірні витрати бізнесу при отриманні дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

15-02-2018
Необхідно усунути надмірні витрати бізнесу при отриманні дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

 ФРУ звернулась до Мінекономрозвитку та Державної регуляторної служби (ДРС) з пропозиціями законодавчої оптимізації дозвільних процедур при виконанні робіт  та експлуатації устаткування підвищеної небезпеки. Наразі, аби отримати розпочати такі роботи, роботодавцю необхідно окремо  отримати три висновки експертизи - в залежності від виду відповідного дозволу.

Причому ці висновки потрібні на кожний виробничий об’єкт, філію чи підрозділ. Строк дії дозволу становить 5 років.Таким чином, законодавством створені умови, за яких суб’єкти господарювання для отримання  дозволів зобов’язані кожні 5 років замовляти проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, при цьому сплачуючи за це ще й економічно не обґрунтовану вартість. Наприклад, виходячи з методології визначення граничного розміру тарифу на проведення експертизи відповідно до постанови Кабміну № 1251 від 04.11.2009 р., якою затверджено відповідний Порядок, роботодавець при 100 працюючих, 5 видах робіт та 20 одиницях устаткування має сплатити тільки за один висновок експертизи 28 388 грн.

В такий спосіб додержання вимог законодавства з питань охорони праці на сьогодні підмінюється дозволами та висновками, витрати на отримання яких несе суб’єкт господарювання.

 Роботодавець змушений збільшувати витрати на ведення господарської діяльності, сплачувати кошти на користь експертних організацій, а не направити їх на модернізацію виробництва і підвищення безпечності виконуваних робіт.

Тому, на переконання ФРУ, ефективне державне регулювання господарської діяльності в цій сфері може бути досягнуто за рахунок визначення інших засобів державного регулювання, без понесення бізнесом значних фінансових витрат.

«Ми звернулися до Мінекономрозвитку та ДРС  з проханням підтримати нашу ініціативу із законодавчого врегулювання  оптимізації дозвільних процедур  на виконання робіт (крім будівельних робіт) підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки на підставі декларативного принципу шляхом внесенням  змін до ст. 21, 33, 39 Закону «Про охорону праці»,- пояснює директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ Наталія Гостєва.

"Федерація  також вважає за доцільне  скасувати висновки експертиз на кожну складову відповідного дозволу, залишивши експертизу проектної та іншої документації на виготовлення і впровадження нових технологій і засобів виробництва».