Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Китай заборонив ввозити в країну більшу частину пластикових відходів

02-07-2018
Китай заборонив ввозити в країну більшу частину пластикових відходів

Дослідники підрахували, що до 2030 року 111 мільйонів тонн пластикових відходів залишаться безгоспними, повідомляється в Science Advances. Китай, який до недавнього часу був найбільшим імпортером пластику, з 2018 року заборонив ввозити більшу частину пластикових відходів. Розвиненим країнам, які вивозили відходи до Китаю більше двох десятиліть, потрібно шукати інше рішення.

За оцінками екологів до 2017 року в світі було виготовлено приблизно 8,3 мільярдів тонн пластику, а викинули - близько 6,3 мільярдів тонн. Велика його частина використовується для упаковки та виготовлення одноразового посуду і пляшок.

Сьогодні у світі переробляється близько 9% використаного пластика, а решта викидається.

До недавнього часу розвинуті країни вирішували проблему пластикових відходів, експортуючи частину з них до країни Південно-Східної Азії, а найактивнішим імпортером зарубіжного пластику був Китай.

На початку 1990-х років в країні було прийнято закони, що сприяли імпорту пластикових відходів. З них виготовляли вироби для внутрішнього споживання та на експорт. Але в 2010-х роках Китай став посилювати політику ввезення, а в 2017 році оголосив про заборону імпорту побутових пластикових відходів.

«У свій час пластикові відходи були вигідним бізнесом для Китаю. Їх можна було використовувати повторно або перепродавати. Але останні роки Китай отримував пластик низької якості, який було важко переробити і використати ще раз. До того ж більшість пластикових відходів почала продукуватися всередині самої країни, тому чужі відходи перестали цікавити Китай», - коментує співавтор дослідження Емі Брукс (Amy Brooks)

Дослідники з університету Джорджії під керівництвом Дженни Джамбек (Jenna Jambeck) оцінили, як вплине заборона імпорту Китаєм пластикових відходів. Автори використовували дані Організації об'єднаних націй про експорт та імпорт відходів за 1992-2016 роки.

Вчені підрахували, що глобальний імпорт пластикових відходів виріс з 1993 по 2016 роки майже у вісім разів, з двох мільйонів до 15 мільйонів тонн щорічно. 72 відсотки з них імпортували Китай і Гонконг (звідки більша частина пластика теж йшла в Китай). Основними експортерами пластикових відходів були США, Японія, Канада і країни Європейського союзу, які вивозили 87 відсотків світових пластикових відходів. Дослідники підрахували, що до 2030 року, в результаті заборони імпорту Китаєм, нікуди буде подіти близько 111 мільйонів тонн пластику. Це близько 47 відсотків відходів, які імпортувалися з усього світу починаючи з 1988 року.

Автори статті зауважують, що потрібно терміново вирішувати, куди подіти вже накопичені відходи, та шукати виходи на перспективу. Сусідні з Китаєм країни, можливо, були б згодні імпортувати частину відходів, але у них немає інфраструктури для переробки. Ймовірно, країнам-експортерам пластику є сенс розвивати внутрішній ринок переробки відходів. Можливо, нарешті, щоб подолати проблему, багато країн змушені будуть укласти глобальну угоду про виробництво та переробку пластику.