Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


Хмарка тегів

Останні новини

Гранованій склянці виповнилося 75 років

11-09-2018
Гранованій склянці виповнилося 75 років

Сьогодні найвідомішому на пострадянському просторі предмету посуду виповнюється 75 років. Класична склянка має 16 граней. 

Починаючи з 1943 року гранованою склянкою користувалися від Прибалтики до Далекого Сходу. Ці незамінні склянки були дуже популярні в дитячих садках, шкільних, студентських і робочих їдальнях. 

Проте найбільше популярності гранованих склянок посприяла саме залізниця. У потягах їх використовували через міцність: під час падіння граненій склянці складніше розбитися - грані слугують ребрами жорсткості.

Незважаючи на практичні переваги такої склянки, справжня причина її популярності була обумовлена ​​ особливостями асортиментної політики. Виробництва прагнули знайти і випускати універсальний продукт, на який завжди буде попит. Так грановані склянки наповнили ринок і проникли майже в усі сфери життя.

  • Декорувати стакан широкої гранню в Росії почали в XVIII столітті, в епоху Петра I. Цікаво, що грані тоді наносилися вручну за допомогою шліфувального круга.
  • Першу партію гранованих склянок, виготовлених пресуванням, випустили на американському заводі фірми "Джервіс" у 1827 році. Склянки готували повністю механічно, а грані робилися пресованим способом. Таким же методом грановані склянки створюються донині.
  • У 1940р. в Ленінграді з'явився Експериментальний цех. Кращим інженерам і технологам, команду яких очолювала скульптор Віра Мухіна, надійшло держзамовлення на розробку посуду для громадського харчування. У числі ескізів була гранована склянка. 11 вересня 1943 року на Гусівському кришталевому заводі випустили класичну грановану склянку.

Гранована склянка як арт-об'єкт:

"Ранковий натюрморт", Кузьма Петров-Водкін, 1918

"Квітуча гілка мигдалю в склянці і книга", Вінсент Ван Гог, 1888;