Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Повернення та переробка склобою

18-12-2018
Повернення та переробка склобою

Усе починається з матінки-природи, оскільки основна сировина, що використовується у виробництві скла (кварцовий пісок, вапно, кальцинована сода, доломіт і польовий шпат), видобувається із природних джерел, запаси яких практично є невичерпними. Крім цього, через пункти прийому і заводи з утилізації відходів, склобій повертається на склозаводи, де переробляється та повторно використовується у виробництві нового тарного скла.

Залежно від типу тари, одноразового чи багаторазового використання, склобій або повертається в торгівлю, або збирається на пунктах прийому склотари. Через заводи з утилізації відходів він проходить повний цикл і повертається на склозаводи, де знову використовується для виробництва нового тарного скла.

«Глибока повага до минулого і відповідальність перед майбутнім дають правильний напрям життю». (Дітріх Бонхьофер)

Метою стратегії замкненого циклу є те, що всі сировинні матеріали повинні повертатися до виробничого процесу після того, як окремий продукт досягнув кінця свого життєвого циклу.

Переваги

Повторне використання зберігає ресурси

Скло обертається в замкненому на всі 100% циклі. Воно безкінечно набуває форми нових пляшок чи банок без втрати якості. В 2009 році повторне використання скла в Європі дозволило зекономити 13,8 мільйонів тонн первинної сировини.

Рециклінг покращує баланс навколишнього середовища

Повторне використання скла протягом кількох десятиліть значно покращило баланс навколишнього середовища при виробництві нового скла: за останні 25 років європейська скляна промисловість за допомогою рециклінгу та технологічних інновацій зменшила викиди CO2 та забруднення виробничими відходами на 75%. Завдяки повторному використанню з’являється менше відходів. Щороку в Європі дві третини всіх скляних пляшок викидаються в контейнери, тобто це близько 30 мільярдів пляшок, які знову стають високоякісною склотарою.

Повторне використання економить енергію

Плавлення склобою потребує менше енергії, ніж плавлення сировини. Чим більша частка склобою, тим більший ефект економії: на кожні 10% склобою припадає 3% економії енергії та зменшення викидів CO2 на 7%.

Повторне використання робить скло привабливим

Для покупців та споживажів такі фактори, як екологічність, корисність та розумне використання сировини є важливими аспектами для прийняття рішення щодо покупки. Скло – корисний для здоров’я, високоякісний пакувальний матеріал, життєвий цикл якого постійно змінюється: скло повторно можна використовувати безліч разів.

Джерело