Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Дмитро Олійник запропонував політикам покінчити з популізмом та разом реалізувати план економічного розвитку

08-02-2019
Дмитро Олійник запропонував політикам покінчити з популізмом та разом реалізувати план економічного розвитку

У Києві Федерація роботодавців України (ФРУ) та власники провідних українських підприємств презентували й разом з науковцями обговорили Маніфест роботодавців. Це, по суті, план прискореного економічного розвитку країни, написаний самим підприємцями. Наразі він знаходиться на етапі фінального обговорення з бізнесом, економістами, політика та науковцями. Поява його саме зараз, у розпал президентської кампанії, цілком зрозуміла. Адже зараз з вуст кандидатів в гаранти лунають переважно популістські гасла на кшталт того, що за лічені роки вони зроблять економіку ледь не кращою в Європі.

Більшість обіцянок абсолютно не відповідають реаліям. А правда в тому, що кваліфіковані робітники залишають Україну у пошуках вищої зарплати і кращого життя, сама економіка невпинно втрачає «переробну» складову, в структурі експорту дуже мала частка продукції з доданою вартістю, а фінансова система, на відміну від провідних країн світу, не орієнтована на підтримку власної економіки. Тому роботодавці переконані: спочатку треба знати, від чого відштовхуватися. Це, по-перше. По-друге, план прискореного розвитку має бути розрахований не на місяці, а принаймні на десятиріччя. Нова Влада опублікувала деякі висновки ФРУ щодо нинішнього стану економіки.  

fru_analiz_1.jpg

«Багато років тому прем’єр-міністр Великої Британії говорив про те, що він не може погодитися з тим, що закони, які регулюють промисловість великої нації, мають стати предметом партійних суперечок, – нагадав голова Ради ФРУ Дмитро Олійник– Саме з цих позицій відповідально заявляємо: ми знаємо, як створити до 2030 року 2 млн високопродуктивних робочих місць, в який спосіб забезпечити зростання економіки на 7% щорічно і поступальне збільшення частки переробної промисловості у ВВП з 12,4% до 25% у найближче десятиліття. Тому ми закликаємо політичні сили до дискусії з конкретних економічних проблем і в разі згоди готові разом реалізовувати».

fru_analiz_4.jpg

Загалом Маніфест містить 12 програмних пунктів й механізмів реалізації завдань. Зокрема, будуть надані відповіді на такі найболючіші питання:

- Як протистояти ключовим ризикам процесу трудової міграції?

- Яким чином добитися підвищення темпів зростання економіки на рівні не нижче 7% у середньорічному вимірі у найближче десятиліття?

- Яким чином забезпечити збільшення експорту товарів не нижче 10% на рік до 2025 року та не нижче 5% щорічно до 2030 року?

- Як бізнес зможе отримати сотні мільярдів гривень додаткового інвестиційного ресурсу на рік лише шляхом змін в системі публічних закупівель? За яких умов іноземний бізнес почне вкладати великі кошти в Україну?

- Яким чином здешевити кредитні ресурси в Україні?

- В який спосіб зробити так, аби ключові міжнародні угоди та зобов’язання України працювали на українську реіндустріалізацію?

- Як реально забезпечити захист прав власності та знизити тиск на бізнес?

- В який спосіб перебудувати діяльність природних монополій?

fru_analiz_6.jpg

fru_analiz_9.jpg

Ось які інструменти пропонується запровадити зокрема для реалізації антимонопольної політики:

1. Створення законодавчих умов для спрощення та здешевлення доступу бізнес-абонентів до електромереж і газорозподільної системи, підтримка прийняття законопроекту №6671-1 від 13.11.2018 р.

2. Забезпечення прозорого формування тарифів на енергоносії.

3. Повернення можливості використання «нічних» тарифів для промислових споживачів.

4. Впровадження механізму розрахунків промисловими споживачами за придбаний природний газ з урахуванням його фізико-хімічних показників.

5. Встановлення порядку щодобового балансу енергоносіїв.

6. Створення умов залучення приватних інвесторів для відновлення парку вантажних залізничних вагонів.

7. Забезпечення прозорого формування тарифів на залізничні вантажні перевезення.

8. Впровадження довгострокового плану вантажних залізничних перевезень з урахуванням пропозицій бізнесу.

Прогнозується, що реалізація практично кожного із пунктів Маніфесту роботодавців здатна додати зростанню економіки щонайменше 1%. Як зауважили представник ФРУ наразі проект Плану також буде обговорюватись на рівні регіонів України.

fru_analiz_10.jpg