Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


usetrans.com sovvetik.ru nh-realarena.com Хмарка тегів

Останні новини

Хобі вагою 16 тонн скляних пляшок

06-05-2020
Хобі вагою 16 тонн скляних пляшок

Стів Уїллер (Steve Wheeler) - в минулому - бізнесмен, а тепер - пенсіонер і хранитель величезної колекції скляних пляшок з-під молока.

Як пише Daily Mail, Уїллер збирає пляшки сорок років і за цей час йому вдалося набрати понад 20 000 пляшок. Відзначається, що на «молочну» колекцію є навіть покупці, проте сам Уїллер категорично відмовляється її продавати. Його навіть не приваблює велика сума грошей, яку він може виручити від продажу своєї колекції.  У свій час йому пропонували 100 тисяч фунтів стерлінгів, але навіть після цього Уїллер не наважився розлучитися з пляшками.

Стів Уїллер почав збирати пляшки з-під молока в 1980 році, саме тоді в його будинку з'явився перший екземпляр. Та перша пляшка валялась буквально під ногами - у пагорба, на який Уїллер підіймався. Тоді йому дуже сподобалася форма пляшки, яка здалася майбутньому колекціонеру незвичайною, і він вирішив її підібрати. Згодом колекція збільшувалася, і йому довелося побудувати для своїх пляшок спеціальний сарай, площа якого склала 80 футів.

Як говорить сам Уїллер, більшу частину життя він витратив на те, щоб зібрати свою колекцію - вишукував їх на фермах і навіть у смітті. За всі ці роки він настільки «прикипів» до своїх пляшок, що навіть не розглядає можливість продажу колекції.

На даний момент загальна вага колекції Уиллера становить 16 тонн,  але Стів як і раніше відмовляє таким же, як він, колекціонерам, готовим заплатити великі гроші за його 20 тисяч пляшок.

Уїллер каже, що в його колекції немає однакових пляшок - кожна пляшка представлена ​​в єдиному екземплярі. Крім того, він не вважає ці пляшки звичайною тарою, для нього це щось більше - предмет, що має свою історію.

За його словами, колекція має велике значення не тільки для нього самого, але і для суспільства - по ній можна навіть відстежити історію різних країн і світу.

В «музеї» Уїллера  можна подивитися - як виглядала звичайна пляшка 40, 30 або 20 років тому.

Стів Уїллер зазначає: «Коли у мене накопичилося 150 пляшок з-під молока, я зрозумів, що ситуація вийшла з-під контролю. Однак у порівнянні з тим, що сьогодні в моїй колекції 20 тисяч пляшок, тоді це ще були квіточки».

Сьогодні в колекції 70-річного Уїллера не тільки пляшки з Англії, де він мешкає, але також і з інших країн, в тому числі, з Австралії.

"У мене є понад 17 500 британських пляшок з молока, дата випуску яких починається з 1880-х і закінчується 1990-ми роками, і близько 3000 з-за кордону, в тому числі з Австралії, і я хотів би отримати більше. Ці старі пляшки з-під молока зазвичай відшукуться на старих фермах та молочних заводах"

Вся колекція каталогізована - дані про пляшках занесені в комп'ютерну базу, і Уїллер може знайти необхідну пляшку за лічені секунди. Найдивовижніше в цій людині те, що його хобі ніяк не пов'язане з його життям. Він зізнається, що хоч і збирає вже тридцять років молочні пляшки, сам продукт він не любить і не п'є: «Молоко - це для дітей, мені воно зовсім не подобається. Чого не скажеш про молочні пляшки, які значать для мене дуже багато».

Незважаючи на те, що колекція молочних пляшок Уїллера оцінюється сьогодні в великі суми грошей, вона навіть не застрахована. Якщо пляшки розіб'ються або їх вкрадуть, збиток ніхто не зможе відшкодувати. І ніякі гроші не здатні відновити її. Сам колекціонер зізнається, що його приваблюють навіть не самі пляшки, а їх пошук - процес «полювання» на них, в ході якого він має можливість відвідувати різні міста і країни,  спілкуватися з цікавими людьми. Часто Уїллер виставляє свої пляшки на онлайн-аукціонах і обмінюється ними з такими ж колекціонерами як він.

Найдорожче Уїллеру обійшлася пляшка XIX століття, за яку він заплатив 150 фунтів стерлінгів. Він придбав її в Сіднеї (Австралія). А найстаріший «експонат» був проведений в 1890 році. На деяких пляшках є зображення, оголошення і навіть вірші.

Щоб запропонувати Стіву Уїллеру свою молочну пляшку достатньо зв’язатися з ним по електронній пошті milkbottlepast@hotmail.com або зателефонувати за номером 00-44-1684-569656.