Найбільші музеї скла у світі
06-06-2018

Музей Баккара - Galerie-Musée Baccarat

Безсумнівно, Баккара - це еталон найвищої якості кришталю. Кілька століть твори майстрів з одного містечка Франції тримають світову марку, займають перші місця на виставках, міцно влаштувавшись в самих найвищих палацах планети.

Екскурс в історію

У 1764 році королем Людовиком XV було видано повеління, яке наказувало монсеньору де Монморенсі-Лаваль, єпископу Меца організувати на сході Франції в Лотарингії скляний завод в селі Баккара.

Веління було виконано, і вже в1816 році 15 листопада в Баккара на скляній мануфактурі Сент-Анн було облаштовано першу скловарну піч. На той час 3000 робітників працювали на підприємстві.

У цьому ж році було отримано перше замовлення від королівського двору. Людовик XVII замовив виготовити кришталеві келихи, які після виходу з печі перетворилися в безформні грудки. Це була єдина в подальшій історії заводу невдача. Уже, починаючи з 1823 року Баккара став постійним постачальником королівського двору.

На початку століття продукція заводу перетнула кордони Туреччини і сервізи Баккара виготовлялися для палаців Константинополя.

У 1855 році проходить перша Паризька всесвітня виставка, на якій кришталь торгової фірми Баккара отримує першу золоту медаль, а трохи пізніше своє персональне клеймо.

З 1896 році після візиту в Париж російський цар Микола II став постійним замовником продукції Баккара. При французькому королівському дворі жартували, що печі Баккара працюють на Росію. У музеях Москви і Пітера досі зберігається безліч унікальних творів мистецтва, виготовлених французькими майстрами.

 

На початку 20-го століття знамениту марку кришталю вже знали і цінували в усьому світі. Було розроблено нове клеймо Баккара. Навіть президент Нового Світу Франклін Рузвельт замовив для себе кришталевий сервіз позначений новим клеймом.

У 1988 році в XVI окрузі Парижу в старовинному палаці Марі-Лор де Нуайє був організований музей кришталю. Він здобув популярність серед туристів, показав непідробний інтерес до експонатів. Напевно, тому музеєм зацікавився Філіп Старк, модний дизайнер зі світовою популярністю. У 2003 році музей був узятий ним під свою опіку, переоформлений і повністю оновлений.

По залах музею кришталю

У музеї Баккара зібрано1200 експонатів, прекрасних творів майстрів різних років. Тут показані вироби з кришталю, виготовлені в різний час для участі в світових виставках, що отримали на них золоті медалі. А також шедеври, виконані для царів, королів, президентів, відомих політиків і знаменитостей.

Експозиція «Зал алхіміка» просто заворожує безліччю кришталевих виробів. Блискучі шахи, які видно наскрізь і роботи знаменитого майстра на ім'я Симон.

Чотири пізнавальних стенди об'єднані експозицією «За прозорістю». На них демонструються різні види обробки кришталю. Позолота, огранка, покриття емаллю і гравірування.

Експонати залу «Манія величі» відповідають назві експозиції: канделябр, замовлений імператором Миколою II, кришталеві меблі для Махараджі та інше.

Ви можете не тільки споглядати прекрасні творіння рук людських, а й придбати дещо з них в магазинчику, розташованому тут же біля входу в музей.

Під одним дахом з музеєм знаходиться «Cristal Room Baccarat» шикарний ресторан, який також не залишив без уваги геніальний дизайнер Філіп Старк, і де Ви зможете насолодитися не тільки чудовою кухнею, а й ексклюзивним оформленням інтер'єру ідейного натхненника Баккара. З ім'ям Старк останні роки пов'язані усі досягнення Баккара, в тому числі ідеї виготовлення різних предметів з кольорового кришталю.

Музей-завод Мозер

Музей-завод Мозер - одна з визначних пам'яток Карлових Вар, яку можна назвати «обов'язковою для відвідування». Це музей скляних виробів, розташований на території склозаводу.

Як все починалося

Музей Moser був заснований в Карлових Варах ще 1875 році. Його засновник Людвіг Мозер протягом шістдесяти років очолював підприємство. Чому Мозер вибрав саме цей курорт - невідомо, однак є припущення, що вся справа була в простому розрахунку Людвіга. У Карлових Варах відпочивали багаті і красиві дами, яким могли бути цікаві прекрасні і блискучі вироби.

Екскурсія по Музею

Експозиція Moser включає в себе величезну кількість - понад дві тисячі - приголомшливих зразків. Відвідувачі можуть споглядати як шедеври майстрів минулих часів, так і кращі твори сучасності, які допоможуть зрозуміти, в чому полягає тонка робота склодувів. Кришталь отримують без використання свинцю, із застосуванням унікальних фарб. Шліфування і художнє гравірування роблять вручну.

У Музеї також є кілька екранів, на яких показують ролики, що розповідають про історію заводу.

На окремому стенді представлені фотографії знаменитих особистостей, які колись відвідували Музей.

Туристам пропонують зануритися в чарівний світ заводу, де можна на власні очі спостерігати за роботою майстрів і дізнатися, як відбувається цей хвилюючий процес перетворення звичайного скла в неповторні витвори мистецтва.

Після екскурсії Ви неодмінно потрапите до фірмового магазину Moser. Тут можна придбати унікальний сувенір з кришталю ручної роботи для себе і близьких, який і через багато років буде служити нагадуванням про це дивовижному місці.

Музей скла на острові Мурано, Венеціанська лагуна

Музей скла на острові Мурано - один з найцікавіших в Венеції.

Експозиція присвячена історії виникнення і розвитку склодувного майстерності - унікального промислу Венеціанського регіону. Розташований він на острові Мурано, на північ від Венеції.

У стінах закладу можна не тільки познайомитися з процесом виготовлення знаменитого муранського скла, а й придбати незвичні сувеніри, подарунки і справжні предмети мистецтва - лампи, вази і панно.

Історія Музею скла

Венеціанський Музей скла працює в історичній будівлі острова - палаццо Джустіано. Палац довгі роки був резиденцією єпископів Торчелло, палац збудований в готичному архітектурному стилі і спочатку служив резиденцією місцевих аристократів. Однак у 1659 році єпископ Марко Джустіано викупив палац і передав його в дар єпархії Торчелло. В знак подяки за такий щедрий подарунок палац отримав ім'я єпископа - палаццо Джустіано. У 1805 році палаццо переходить у власність Венеціанського патріархату, а в 1848 році і зовсім у владу муніципалітету Мурано.

У 18 столітті в стінах палацу працювала Міська ратуша Мурано.

Музей скла в палаццо Джустіано відкрили лише в 1861 році.

Спочатку експозиція розміщувалася тільки в стінах однієї з кімнат палацу, проте кількість експонатів неухильно збільшувалася, і поступово музей зайняв всю будівлю. У 1923 році, коли острів Мурано увійшов до складу Венеції, музей став невід'ємною частиною асоціації Міських музеїв міста. Експонати музею, що демонструють склодувну майстерність у Венеції, з’явилися задовго до його відкриття.

У 1291 році влада наказала перемістити всі скляні цехи з міста на острів Мурано. Скяле ремесло удосконалювалося з року в рік, майстрам вдавалося створювати все тонші вироби, а технології стали включати в себе виготовлення декількох видів стекол:

Навіть в наші дні ремісники продовжують неухильно слідувати стародавнім методиками. У колекції музею скла на острові Мурано зібрані експонати, присвячені історії виробництва скла, а також цікаві тематичні знахідки - від єгипетських часів і до наших днів. Також в експозиції можна побачити найкращі зразки скловиробництва, в тому числі прикраси епохи ренесансу і археологічні знахідки з некрополів енона.

Швейцарський музей скла в Ромоні

Швейцарський музей скла в місті Ромон - Swiss Glass Museum - представляє твори мистецтва, які було створено зі скла або на склі. Починаючи з середньовічних вітражів і закінчуючи сучасними дизайнерськими роботами зі скла, і навіть картинами, написаними на звороті скла - була і така мода: в Ромоні знаходиться найбільша кількість подібних творів мистецтва.

Вітражі в середньовічному замку Ромон виставляються в напівтемряві і підсвічуються  зсередини. У Швейцарському музеї скла  свідомо опущені інформаційні панелі, які супроводжують виставки, що дозволяє відвідувачам повністю зосередитися на самих шедеврах. Також у  Швейцарському музеї скла існує вступний курс в мистецтво розпису по склу.

Музей скла (Glasmuseum Passau)

Це одна з визначних пам'яток старовинного баварського міста Пассау в Німеччині, де зібрана найбільша в світі колекція богемського скла.

Історія

Музей скла був відкритий 15 березня 1985 року в історичному комплексі «Дика людина» (Wilder Mann) в старому місті Пассау, неподалік від Міської Ратуші. Музей скла розташований в 4-х поверховому будинку будівлі початку XIX століття. 1/3 будинку використовується як готель Вілдер Мен (Hotel Wilder Mann), а 2/3 - площі Музею скла.

У колекції музею зібрано близько 30000 експонатів, виставлених в скляних вітринах. Експозиція музею охоплює різні епохи мистецтва богемського скла - з 1700 по 1950-ті роки, від бароко, рококо, ампіру, стилю бідермейер, історизму, модерну, арт-деко до модерну. Наголос робиться на XIX століття, епоху модерну - час найвищого розквіту мистецтва богемського скла в Німеччині, Австрії та Чехії.

Окрім колекції богемського скла, в комплексі Wilder Mann зібрана найбільша в світі колекція куховарських книг німецькою мовою.

Музей скла в Шанхаї Shanghai Museum of Glass

Його створення було ініційоване Шанхайської скляною компанією (The Shanghai Glass Company Ltd). Музей розташувався в колишній скляній фабриці, яка була реконструйована згідно останніх тенденцій в архітектурі і дизайні. Це ультрасучасна будівля з чорного скла інтер'єри якої також виконані в чорному кольорі. Розробкою дизайну займалися фахівці компанії Logon з Німеччини. На їх думку чорний колір  краще всього дає можливість розглядати прозорі експонати музею скла.

Основною ідеєю було поєднання минулого і майбутнього галузі виробництва скла.

Музей скла побудований за стандартами музею майбутнього. Інтерактивні панелі дають відвідувачам можливість швидко отримувати інформацію про всі експонати, а також відповіді на усі питання. Інформаційну та наукову підтримку музею скла забезпечує Шанхайський університет (Shanghai University).

Музей Скла Корнінг, штат Нью-Йорк, США

В районі Фінгерс-Лейкс знаходиться Музей Скла, відзначимо, що цей район є найважливішим для скляної промисловості США. Музей скла Корнінг відкритий в штаті Нью-Йорк, тут кожен відвідувач може отримати максимум інформації про роль скла в техніці, науці, історії, мистецтві та світовій культурі. Окрім того, сьогодні скло часто застосовується в сучасному дизайні і ремеслах. Саме тут знаходиться найбільша в світі колекція скляних предметів. Наприклад, тут налічується 45 тисяч експонатів, які розповідають про 3500 років скляної промисловості. У відвідувачів Музею Скла є унікальна можливість не тільки почути про технології виготовлення скла, а й побачити процес виготовлення виробів зі скла на власні очі.

Туристам дозволяють самостійно виготовити скляні предмети в спеціальних майстернях. В першу чергу Музей Скла виконує освітню функцію. Завдяки музейним експонатам можна познайомитися з багатою історією мистецтва скловиробництва.



© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1538