За даними Європейської комісії, більше 80% морського сміття - це пластмаси
18-10-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Одноразові пластикові вироби, такі як столові прибори, палички, пакети, тарілки, соломинки, мішалки для напоїв будуть заборонені на ринку ЄС з 2021 року відповідно до проектів планів, затверджених Комітетом з питань довкілля та громадської охорони здоров'я.

Депутати Європарламенту  (51 – «за», 10 – «проти» і 3 «утрималися» ) додали до вищезазначеного списку:  надлегкі поліетиленові пакети, оксо-розкладну пластикову упаковку,  контейнери для швидкого харчування із полістиролу.

Споживання кількох інших предметів, для яких не існує альтернативи, має бути скорочено державами-членами до 2025 року. Сюди входять одноразові упаковки для гамбургерів, сендвіч-бокси або харчові контейнери для фруктів, овочів, десертів або морозива. Держави-члени будуть розробляти національні плани заохочення використання виробів, придатних для багаторазового використання, а також для повторного використання і переробки.

Інші пластмаси, такі як пляшки від напоїв, повинні збиратися окремо і перероблятися на 90%.

Депутати Європарламенту погодилися з тим, що заходи по скороченню забруднення повинні також охоплювати відходи від тютюнових виробів, зокрема це стосується сигаретних фільтрів, що містять пластик. Його до 2030 року необхідно скоротити на 50%, а до 2030 року - до 80%.

Держави-члени також повинні забезпечити, щоб у рік хоча б  50% загублених або залишених риболовецьких знарядь із пластику збиралися та рециркулювалися.  Адже рибальське приладдя складає 27% відходів, знайдених на пляжах Європи.

Державам-членам необхідно забезпечити, щоб тютюнові компанії покривали витрати на збір відходів для цих продуктів, включаючи збір і обробку сміття. Те ж саме стосується виробників риболовецьких знарядь.

Член європарламенту Frédérique Ries (ALDE, BE) зазначив:

"Європа несе відповідальність тільки за невелику частину пластика, що забруднює наші океани. Однак, вона може і повинна бути ключовим гравцем в пошуку рішення на глобальному рівні, як це є у боротьбі зі зміною клімату. Заборонити, зменшити, сплатити податки, а також замінити, попередити -  у держав-членів є багато варіантів для досягнення спільної мети."

Доповідь Frédérique Ries  буде поставлена на голосування під час пленарного засідання 22-25 жовтня в Страсбурзі.

За даними Європейської комісії, більше 80% морського сміття - це пластмаси. Через повільне розкладання пластик накопичується в морях, океанах і на пляжах в ЄС і в усьому світі. Пластикові залишки накопичуються у морських черепах, тюленів, китів і птахів, а також риби і молюсків, а, отже, в харчовому ланцюгу людини.

Хоча пластмаси є зручним і економічно цінним матеріалом, їх необхідно використовувати повторно і переробляти. При таких високих обсягах забруднення, пластмаси не тільки втрачають економічну цінність самого матеріалу, але і провокують додаткові витрати.



© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1602