На дні Великої Синьої Печери знайшли пластикові пляшки
29-01-2019

 

Про забруднення пластиком Великої Синьої Печери стало відомо після того, як на її дно спустилися мільярдер Річард Бренсон, дослідниця National Geographic Еріка Бергман і Фаб’єн Кусто, правнук відомого французького дослідника Жака Кусто.

Свою прикру знахідку вони описали в звіті за підсумками своєї підводної подорожі, після якої знаменитості почали наголошувати, що людству пора «відмовитися від використання пластику», пише Newsweek.

Велика Блакитна Печера розташована біля узбережжя Беліза. Вона має ширину близько 330 метрів і глибину до 140 метрів. Підводна печера входить до заказника Белізький бар’єрний риф, який охороняється ЮНЕСКО.

Вона – центр атола, який називається Риф Лайтхаус. Велика Блакитна Печера сформувалася з вапняку сотні тисяч років тому, коли рівень моря був значно нижчим. Вкінці Льодовикового періоду рівень води зріс на приблизно 100 метрів, затопивши печеру і перетворивши її на одне з чудес природи.

 

Місце прославилося в 1971 році, коли Жак Кусто дослідив його і оголосив одним з п’яти найкращих місць для підводного занурення у світі.

Нове занурення, в якому взяли участь Бренсон, Кусто-молодший і Бергаман, транслювалося на Discovery Channel.

«Чи є містичні глибинні монстри? Що ж, реальні монстри, які постали перед океаном, - це зміни клімату і пластик. Нажаль, ми бачили на дні печери пластикові пляшки, і це справжній бич океану. Нам всім потрібно відмовитися від будь-якого використання цього матеріалу», - сказав Бренсон після занурення.
 

 

Newsweek пише, що забрудненні Великої Блакитної Печери сміттям не повинно дивувати. Масове виробництво пластика почалося в 1940-1950-х роках. В 2017 році вчені з Університету Джорджії підрахували, що за ці всі роки у світі було виготовлено 8,3 мільярди тон пластику, більша частина якого була просто викинута в довкілля. Тому пластикове сміття нерідко знаходять в океані навіть на глибині кількох кілометрів, в кризі Арктичного моря і у швейцарських Альпах.

 



© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1626