Дмитро Олійник про упаковку заради кращого майбутнього планети
07-02-2019

Ріжок морозива в упаковці із подвійного алюмінію, хлібобулочні та м’ясні вироби запаковані у фольгу, засоби особистої гігієни у багаторазових пляшечках із скла та металу.  

Не віриться? А вже за декілька років це може стати новою, і, ви не повірите,  нашою кращою реальністю.

Виробники усього світу багато років поспіль намагаються відмовитися від пластику та картонної упаковки на користь вічних скла та металу. І вони безсумнівно праві!

Цьогоріч на Всесвітньому міжнародному форумі у Давосі найбільші виробники продовольчих, косметичних товарів, а також товарів одноразового вжитку Procter & Gamble, Nestle, PepsiCo, Mondelez, Danone та Unilever зробили амбіційну заяву – про повний перехід до 2021 року на багаторазове упакування своїх товарів.

Разом із американською  компанією TerraCycle, що спеціалізується на переробці відходів, ці компанії представили спеціальну торговельну інтернет-платформу Loop, яка покликана стимулювати виробників продуктів масового вжитку переходити на використання безвідходної упаковки.

У такий спосіб зведуть до мінімуму використання пластику при виробництві товарів широкого вжитку. Окрім пластику планується відмовитися також і від картонної упаковки, яка хоч і  розкладається, але не належить до такої, яку можна переробляти без шкоди для її якості після переробки. 

Таке рішення продиктоване глобальним засміченням світового океану пластиковими відходами, більшість із яких складає саме пластикова упаковка харчових продуктів, одноразовий посуд, вироби із харчового поліетилену тощо.

Пластик є дуже складним матеріалом для переробки і на 100% його неможливо утилізувати без наслідків для екології. Неможливо переробити пластикову пляшку у таку ж нову, адже після переробки, отримують матеріал низької якості, який можливо застосовувати тільки для виробництва товарів ширвжитку, як, наприклад,  пластиковий посуд, який вже заборонили у багатьох країнах світу. Є ще один варіант -  переробляти пластик на вторсировину для виробництва дорожнього покриття.

Тому нова багаторазова упаковка, представлена на платформі Loop виготовлятиметься з різних сплавів металів, фольги, скла або спеціально розроблених видів пластику, якщо без нього неможливо буде обійтися. Вже відомо, що це стосується, наприклад, насадок для зубних щіток (хоча сама основа щітки виготовлятиметься з металлу).

Адже метал і скло – це 100% безвідходне виробництво. Їх легко утилізувати, легко переплавляти та можливо використовувати до безкінечності.

На інтернет-платформі Loop покупці замовлятимуть товари у спеціально розробленій багаторазовій тарі, яку виробники продукції будуть збирати після споживання товарів, ретельно очищати, стерилізувати, наповнювати новим продуктом і повторно відправляти на продаж.

Платформа почне роботу спочатку в Парижі спільно з французькою компанією роздрібної торгівлі Carrefour, пізніше  в Нью-Йорку, а до кінця наступного року з'явиться і в інших країнах.

Надалі система Loop буде доступна і через сайти рітейлерів-партнерів. Зараз у програмі беруть участь близько 25 компаній, однак їх число буде рости.

Адже нам відомо, що скляні пляшки від молочних продуктів, пива, лимонадів споконвіку були багаторазовими, здавалися для повторного використання, їх легко стерилізувати та використовувати повторно.

Безперечно, навіть виробники багаторазової екологічної упаковки можуть сподіватися лише на свідоме та дисципліноване ставлення до навколишнього середовища самих споживачів товарів.

Упевнений, що незабаром ініціатива споживання товарів у багаторазовій екологічній упаковці незабаром пошириться і у нас, адже скло + метал = ідеальне поєднання.

 



© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1628