«Піч майбутнього» скоротить викиди CO2 на 50%
17-03-2020

20 виробників склотари домовились про співпрацю під час створення першої в світі великомасштабної гібридної киснево-паливної печі, що працюватиме на 80% відновлюваної електроенергії.

Передбачається, що за рахунок заміни 80% використовуваного в даний час природного газу зеленою електроенергією технологія скоротить викиди на 50% від загального обсягу викидів CO2 на заводах з виробництва склотари.

Індустрія вже працює з електричними печами на декількох з 150 заводів з виробництва скла по всій Європі, але вони невеликі за розміром і використовуються виключно для виробництва безбарвного скла з використанням первинної сировини, при цьому використовується дуже мало або взагалі не використовується вторинне скло.

За допомогою нової технології  можна буде виробляти понад 300 тонн скла щодня будь-якого кольору, використовуючи високий рівень вторинного скла.

Ardagh Group - другий за величиною виробник скляної упаковки в світі - зголосився збудувати піч в Німеччині. Завершення будівництва заплановано на  2022 рік.

«З цією новою технологією ми вирушаємо в дорогу до кліматично нейтральної скляної упаковки і забезпечуємо довгострокову стійкість виробництва», - говорить Мартін Петерсон, генеральний директор Ardagh Group, Glass Europe. «Ми прагнемо продемонструвати життєздатність електроплення в промислових масштабах, яке зробить революцію на ринку споживчої скляної упаковки».

«Ми дуже раді оголосити про цей спільний галузевий проект», - коментує Мішель Джаннуцці, президент FEVE. «Гібридна технологія являє собою крок вперед в процесі виробництва і дозволить нам значно скоротити викиди вуглекислого газу при виробництві скляної упаковки. Цей крок є важливою віхою для скляної галузі в реалізації нашої стратегії декарбонізації».

Галузь прогнозує, що розвиток «Печі майбутнього» потребує значних фінансових і людських ресурсів і широкого спектру знань. Тому учасники створення печі домовились про оспівпрацю.



© Усі права захищені. Асоціація підприємств скляної промисловості “Скло України“. http://www.sklo.kiev.ua/?mid=11&action=news_detail&new_id=1697