Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

Застосування скла
На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


Побут
usetrans.com sovvetik.ru nh-realarena.com Хмарка тегів

Побут

 Скло - одне з надбільших надбань людства. Світ скла надзвичайно цікавий. Кажуть, бідний той, чиє житло не прикрашене склом. 

Скло відоме людям уже близько 55 століть. Самі древні зразки виявлені в Єгипті.  Індії, Кореї, Японії там знайдені скляні вироби, вік яких відноситься до 2000 року до н.е. Розкопки свідчать, що на Русі знали секрети виробництва скла більше тисячі років тому. Незважаючи на таку древню історію, масовий характер виробництва скла придбало лише наприкінці минулого сторіччя завдяки винаходу печі Сіменса-Мартіна і заводському виробництву соди. А вже листове скло – річ зовсім сучасна. Технологія його виготовлення була розроблена в нашому столітті.

Скло – один з найпоширеніших матеріалів, який широко використовується в господарстві і побуті: для засклення будинків, споруджень, транспортних засобів, скляний посуд, пляшки, банки, електролампи, освітлювальна апаратура, дзеркала – необхідні предмети нашого побуту. Листове скло має дуже різноманітний асортимент: безбарвне – поліроване, візерункове, армоване; пофарбоване. З безбарвного і пофарбованого скла виготовляють різні види будівельного скла – скляні блоки, профільне скло, склошифер, склоплитки й інші лицювальні матеріали. З листового скла виготовляють безпечні стекла (загартоване, триплекс) для заскління автотранспорту, літаків і ін.

    На даний час в Україні  їснує багато заводів, які займаються виготовленням прокатного скла ( візерункове, армоване), котре  використовується для віконного осклянування та скла для побуту - це і ВАТ "Бережанський склозавод", і ТОВ ВКФ "Декор", і фірма "Технолуч", і ТОВ "Гута", і ВАТ "Романівський склозавод", і фірма "Лоск" і багато інших підприємств. 

ВАТ "Бережанський склозавод" - провідне підприємство з виготовлення склопосуду в Україні. Нині на заводі виготовляють продукцію в натуральному виразі 16 млн. штук, асортимент - до 500 найменувань з екологічно чистого натрій-кальцій-силікатного скла. Процес виробництва - безперервний, цілодобовий.

Основні види продукції - склянки різних фасонів та об'ємів, келихи, бокали, фужери, вази, дзбанки, свічники, пресовані вироби (кухлі, тортівниці, салатники, попільниці), розсіювачі до побутових світильників. На підприємстві було впроваджено у виробництво форми європейського рівня - бокали для шампанського, червоного та білого вина, мартіні, коньяку, кухлів і бокалів для пива та запроваджено індивідуальні упаковки на більшість асортименту.

Спосіб видування та декорування продукції - ручний. Вироби декоруються вітчизняною деколлю, шовкотрафаретним друком, механічним матуванням, ручним розписом фарбами та золотом за технологією "висока емаль".

Основними покупцями продукції є українські споживачі і до 30% виробів експортується до країн СНД, Німеччини та США.

Завод постійно бере участь у виставках та ярмарках.

ВАТ "Романівський склозавод" - це завод зі 100-річною історією. На заводі є два основні цехи: виробництва та обробки, є дільниці з декорування виробів за допомогою піскоструминної обробки та фарб. Продукція видувається вручну, застосовується гаряча відрізка краю. Продовжуються традиції, розпочатковані художником-дизайнером Ф.Джикія. Вироби заводу прикрашають побутові приміщення, офіси, ресторани та бари.

Більшу частину виготовленої продукції завод експортує до Італії, Нідерландів, Румунії, Польщі, Німеччини та Англії.

Фірма "Лоск"- це імперія скла та дзеркал. Це підприємство є наочним прикладом успішного синтезу багатовікових традицій і новітніх технологій. Підприємство має 7000 м2 власних виробничих площ, де виготовляють будь-який виріб зі скла.Впродовж багатьох років фірма співпрацює з провідними виробниками меблів України (Запоріжжя, Донецьк, Харків) та Росії, повністю забеспечуючи їхні потреби у скланій і дзеркальній продукції. Якість рподукції цієї фірми завірено сертифікатами державних та європейських стандартів.

Фірма "Лоск" виготовляє склопакети, декоративні столи та дзеркала за іскизами замовника, де можливонанесення малюнка гравіруванням і піскоструминною обробкою або кольорове дзеркало, яке стане гідною прикрасою приміщень і будівель, внесуть розкіш до інтер'єру.

Фірма «Технолуч» вже багато років виробляє різноманітні вироби зі скла для побуту.

Вони понад 12 років на ринку склопакетів. Їх продукція виготовляється з продуктивністю до 400 склопакетів за одну зміну. Фірма виробляє склопакети з сонцезахисним, безпечним або таким, що самоочищується склом.

Їх продукція різноманітна – вази, посуд, раковини для умивальників різної величини і форми, плафони для світильників, різноманітні підставки, сферичні дзеркала, фактурні вітражі і т.д.

«Технолуч» виробляє велику кількість декоративних виробів зі скла для осель за допомогою ф'юзингу та молірування, яке проводиться з використанням сучасного устаткування виробництва (Італія), оснащеного електронним управлінням регулювання температури нагріву і охолоджування скла, що дозволяє уникнути проблем виникнення залишкової температурної напруги в склі.         

Всі перераховані вище технології, а також їх поєднання в різних комбінаціях дають можливість архітекторам і художникам створювати дійсні шедеври зі скла.

До ТОВ ВКФ "Декор" входять чотири склозаводи, які виготовляють продукцію для побутового користування. Асортимент склопосуду - 97 найменувань. Заводи виконують ексклюзивні замовлення за екскізвми клієнтів.

Філія "Пісочне" - друге за величиною і потужністю підприємство, яке спеціалізується з випуску склопосуду декоративного призначення: сортового з безбарвного скла широкого асортименту(чарки, склянки різноманітних форм і розмірів, бокали, фужери, пивні кухлі, дзбанки, графини та ін.). На заводі впроваджуються новітні технології і сучасний дизайн але і зберігаються народні традиції.

Філія "Склозавод" - завод із виробництва склопосуду з натрій-кальцієвого силікатного скла. Споживачам запропоновано широкий асортимент склянок різного об'єму для соків, коктейлів, алкогольних напоїв та ін.

ТОВ "ГУТА"-провідний вітчизняний виробник продукції із прозорого скла та декорованих скловиробів. Широкі можливості декорування включають деколювання, золотообвідні роботи, люстрування, гравірування, алмазну грань тощо. Основні клієнти-вітчизняні та зарубіжна торгові марки.
Нині "Гута" пропонує широкий вибір виробів зі скла, виробів для декорування інтер'єрів приміщень, скляні вироби подарункового характеру, нанесення на вироби будь-якого логотипу тощо.

 

 


Версія для друку