Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

МІЖНАРОДНИЙ РІК СКЛА 2022

09-02-2022
МІЖНАРОДНИЙ РІК СКЛА 2022

Організація Об'єднаних Націй оголосила 2022 рік Міжнародним роком скла 18 травня 2021 року на засіданні 75-ої сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй затверджено Резолюцію, в якій прийнято рішення проголосити 2022 рік Міжнародним роком скла.

В рамках Резолюції:

— пропонується всім державам-членам та організаціям системи ООН, іншим міжнародним та регіональним організаціям та іншим зацікавленим сторонам, включаючи громадянське суспільство, приватний сектор та наукові кола, відзначити Міжнародний рік належним чином та з урахуванням національних особливостей та пріоритетів, провести заходи, спрямовані на підвищення поінформованості про важливу роль скла у повсякденному житті та на привернення уваги політиків до нього;

— наголошується, що витрати на всі заходи, що можуть виникнути внаслідок здійснення цієї резолюції, мають покриватися за рахунок добровільних внесків, у тому числі із приватного сектору;

— пропонується всім відповідним заінтересованим сторонам вносити добровільні внески та надавати інші форми підтримки Міжнародному року скла;

— пропонується звернутися до Генерального секретаря ООН з проханням довести справжню резолюцію до всіх держав-членів та організацій системи ООН.

Для координування діяльності створюється Керівний комітет, що складається з представників Національних організацій, завданням яких є координація діяльності, просування кращих ідей.

Головне завдання - поширення та координація заходів по всій планеті:

  • проведення конгресів та семінарів,
  • промислових ярмарків,
  • шкіл та художніх виставок,
  • видання книг,
  • висвітлення інформації у соціальних мережах, у наукових, технічних та громадських журналах.

У своєму листі президент Міжнародної комісії зі скла, професор Алісія Дюран зазначає, що планування заходів залежатиме від участі широких мас та мережі волонтерів, без залучення яких не обійтись. Національні організації зосередяться на рекламі, обміні передовим досвідом та створення сприятливого середовища. Всю інформацію можна знайти на сайті www.iyog2022.org, створеному для повного та оперативного інформування.

Передісторія проекту

Міжнародна комісія зі скла (МКС) разом із Спільнотою скляних асоціацій та Міжнародним комітетом музеїв скла звернулися до Організації об'єднаних націй з пропозицією оголосити 2022 рік Міжнародним роком скла. Мета проекту – підкреслити технічну, наукову та економічну значущість скла — матеріалу, що сприяє створенню нових технологій, які дозволять побудувати більш справедливе та стабільне суспільство, здатне протистояти викликам глобалізації.

Інформація про цю пропозицію була доведена до наукових товариств, виробників та постачальників скла, до університетів, науково-дослідних центрів та музеїв. Національні комісії зі скла отримали лист від Президента МКС професора Алісії Дюран із пропозицією підтримати цю ініціативу. На даний момент відгукнулися 1500 організацій із 80 країн світу. 

У зв'язку з Міжнародним роком скла 2022 (під егідою ООН) плануються широкомасштабні урочистості, що включають церемонію відкриття в Женеві, Міжнародний конгрес зі скла в Берліні (приурочений до відзначення 100-річчя Національної комісії зі скла Німеччини, DGG), Всесвітній конгрес Шанхаї, Конгрес з художнього скла та історії склоробства. Закриття Року скла відбудеться на Міжнародному конгресі у грудні в Японії. Будуть проведені інші міжнародні конференції: Наука та технологія скла від золотої ери фараонів до стабільного майбутнього (Єгипет), Структура некристалічних матеріалів (Великобританія), Дні скла (США).

Передбачається, що протягом усього року в профільних журналах, таких як International Journal of Applied Glass Science (IJAGS), Journal of Non-Crystalline Solids (JNCS), Journal of Sol-gel Science and Technology (JSGST), Glass International та Glass Worldwide , публікуватимуться статті, у музеях – проводитимуться виставки, у тому числі з приватних зборів, і знання про скло поширюватимуться через освітні програми.

Світова відео-презентація проекту відбулася 3 грудня 2020 р. https://youtu.be/A6ZEaWvlz6k