Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Урядовий комітет схвалив законопроект про оподаткування виведеного капіталу

04-10-2017
Урядовий комітет схвалив законопроект про оподаткування виведеного капіталу

Податок планується ввести замість податку на прибуток. 

Урядовий комітет схвалив законопроект про введення податку на виведений капітал. 

Як повідомляється, введення цього податку планується замінити податок на прибуток. На думку Мінфіну, така зміна буде стимулювати бізнес реінвестувати кошти в виробництво і розвиток. Це також спростить правила оподаткування і процедуру адміністрування та поліпшить інвестиційний клімат в країні. При цьому, фінансисти відзначають, що введення нового податку в 2019 році призведе до втрат державного бюджету в сумі 26 млрд гривень, а місцевих бюджетів - 5,4 млрд гривень.

Незважаючи на це, Мінфін підтримує новий податок, але за умови збалансованості держбюджету. Цього можна досягти, пояснили у відомстві, або значним підвищенням ставок інших податків, або скороченням витрат бюджету. Оскільки Мінфін категорично проти підвищення ставок оподаткування, то залишається тільки шлях значного скорочення бюджетних витрат і більш ефективне використання бюджетних коштів.

Присутній на засіданні урядового комітету Президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців "Укрлегпром", власник компанії "ТК-Group" Олександр Соколовський, на своїй сторінці у Facebook так прокоментував ухвалення комітетом цього законопроекту:

"Єдине питання, яке викликало суперечки, це дата, коли цей прогресивний і довгоочікуваний закон, який за значимістю для бізнесу прирівняний до "економічного безвізу", буде прийнятий - з 2018 або 2019 року. Якщо буква до букви дотримуватися всіх поцедур, то виходить 2019, але в такому випадку ми втрачаємо темп, відстаємо від сусідів, які вже ввели (Естонія) або з 2018 року вводять НнВК (Латвія) і мають конкурентні переваги перед Україною щодо залучення інвесторів. Я вже не кажу про "приховані резерви" у вигляді внутрішніх інвесторів, яким теж потрібні переконливі доводи незворотних змін. Хотілося б, звичайно, швидше. Вже багато написано, чому не можна більше втрачати час і потрібно терміново проводити податкову реформу в вигляді прийняття цього революційного закону, що спрощує бізнесу роботу. Але нинішнєпроходження через профільний Урядовий комітет вкрай важливе".