Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Подорож на температуру 1200 градусів Цельсія

13-10-2017
Подорож на температуру 1200 градусів Цельсія

Скло робить можливим наше сучасне життя. Усе, до чого ми звикли, виготовлено зі скла: від кавоварки до каміну, від варочних поверхонь  до нафтопроводів, від шприців до лазерів тощо.

Різні скла призначені для виконання різних функцій,  і кожне з них має свої власні якості. У першу чергу це залежить від сировини, з якої  виготовлене скло та самого процесу його виробництва.

Початком кожного скла – є плавлення

У печі потужністю 1200 градусів Цельсію усі елементи поєднуються та утворюють нові хімічні зв’язки, отримують механічну міцність, термічну стабільність та унікальні оптичні якості.

Як виготовляють скло та з чого воно складається?

Скло виготовляють із кварцового піску, мінерал що переважає у земній корі, (те, що ми зазвичай зустрічаємо на пляжі), а також елементів та хімічних сполучень, таких як бор, вапно і карбонат кальцію.

Різні види скла виготовляють шляхом підбору правильної комбінації елементів і сполучень.

Виробники скла використовують різну сировину для виготовлення скла, щоб впливати на його характеристики. Наприклад лужно-алюмосилікатні скла мають зовсім інші якості, ніж боросилікатні чи, наприклад,  фосфатні.

Відмінності різних видів скла є результатом взаємодії між хімічними елементами, з яких вони складаються. Якості скла можливо адаптувати  під конкретну задачу, склу можливо  надати потрібний колір шляхом комбінації різних елементів у скляному сплаві.

Процес виготовлення скла – це поєднання воєдино хімії,  контрольованих технічних процесів та часу.

Розплав

У плавильній печі поєднуються різноманітні елементи та сполучення. Ось як це відбувається.

Сирі інгредієнти вливають у плавильну піч з температурою 1200 градусів Цельсія.

Після багатьох годин інтенсивної термічної обробки елементи хімічно об’єднуються  у розплавлене скло.

Під час процесу очистки прибираються повітряні бульбашки і різноманітні домішки. Підвищення температури дозволяє газам та іншим домішкам виходити із розплавленого скла. Температура рафінування залежить від хімічного складу і кінцевого використання скла.

Скло охолоджують до потрібної температури та форми. Використання готового скла впливає на методвиготовлення: боросилікатне  скло плявлять на рідкому олові для досягнення рівної поверхні, а скляні трубки виготовляють шляхом безперервного процесу витяжки  ітп.

Далі скло поміщують у піч для випалу. Виробники скла повинні надзвичайно ретельно охолоджувати скло для зміцнення його структури, тому формоване скло проходить через піч для випалу.

Піч для випалу має температуру подібну до скловаріння, що поступово знижується до температури навколишнього середовища. Регульоване зниження температури потрібне для успішного зняття напруги у склі, щоб зробити можливою його подальшу обробку.

Цей процес може зайняти від декількох годин до декількох місяців, залежно від типу скла і його товщини.

Після відпалу робітники перевіряють скло на наявність дефектів.

Якщо дефект виявлено, скло можуть використати повторно, його заново плавлять, формують та випалюють.

Можливе виконання будь-яких поліровок, обробок або використання спеціальних процесів. Наприклад, покриття для захисту від подряпин – у скляних екранах для смартфонів, іонообмінні ванни укріплюють фармакологічну упаковку, а пропуск черезх піч кристалізує деякі види скла в склокераміку.