Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Панорамне скління стає архітектурним мегатрендом

03-11-2017
Панорамне скління стає архітектурним мегатрендом

Вікна від підлоги до стелі є важливою і стильною частиною сучасних мегаполісів і затишних котеджних містечок.

Чи актуальним є панорамне скління в нашій країні? Існує помилкова думка, що панорамні вікна в наших погодних умовах (вітри, холод) – це занадто масивна система, її складно виготовляти, встановлювати на  експлуатувати.

Забобони щодо великих видатків або складності дизайну та планування  панорамного скління - легко розвіюються  на практиці.

Сьогодні можна обрати варіанти з енергозберігаючим покриттям, закачати в склопакет інертний газ, використовувати smart-продукти, що відрізняються невеликою товщиною і вагою. Повною мірою насолодитися перевагами скляних стін дозволить профіль з поліпшеними властивостями, наприклад, LivIng з ущільнювачем з етиленпропіленового каучуку. Цей матеріал підвищує герметичність в складних кутах конструкції і створює надійний замкнений контур по периметру. Вдається забезпечити високий рівень енергоефективності та захистити приміщення від протягів, вологи і шуму.

Особливою популярністю панорамні вікна користуються у приватному секторі. Причому, до початку 2000-х років площа скління рідко перевищувала 15% зовнішніх стін, а вже за останні десятиліття збільшилася в 2-3 рази. Сучасні технології і дозволяють зводити практично повністю скляні котеджі.

Зазвичай панорамні вікна встановлюють у представницькій (вітальній) частини будинку, щоб не порушувати усамітнення в приватних кімнатах.

Тим, хто тільки замислюється про скління заміського житла, архітектори рекомендують розташовувати панорамні вікна в південній і південно-східній частині будівлі та  використовувати технології, що відповідають стандартам пасивного будівництва. Тоді вікна будуть акумулювати і збільшувати тепло, заощаджуючи кошти домовласників. У квартирах панорамні вікна зустрічаються рідше, ніж в приватних будинках, але все ж у багатьох нових будинках величезні стекла вже є частиною проекту.

Система скління повинна бути максимально продуманою. Особливу увагу слід приділити вибору якісного склопакета, а також бажано наявність підлогових конвекторів з примусовою вентиляцією, які відсічуть холодний потік повітря і допоможуть запобігти утворенню конденсату. Склопакети від забудовника часто потребують заміни або додаткового утеплення.

Завдяки різноманіттю доступних варіантів, панорамні конструкції легко вписуються в будь-який інтер'єр, а вибір профілів для віконних систем не обмежується стандартними білим і коричневим кольорами. В наші дні для їх виготовлення застосовуються методи з автомобільної промисловості, що дозволяють задовольняти високі вимоги передачі кольору і стійкості до зовнішніх впливів.