Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


Хмарка тегів

Останні новини

Скло для каміна - безпечна краса на службі затишку вашого будинку

03-01-2018
Скло для каміна - безпечна краса на службі затишку вашого будинку

Камін - один із символів затишку в домі, проте не варто забувати, що він є ще й джерелом підвищеної небезпеки. Багато власників камінів з відкритим полум'ям відзначають, що попіл і вугілля з них розлітаються на велику відстань, створюючи загрозу для маленьких дітей, домашніх тварин, та й усього будинку в цілому. Зробити вогнище пожежобезпечним, не впливаючи при цьому на його естетичні властивості, допоможуть спеціальні дверцята із скла для камінів.

Яким має бути скло для каміна

Фактично, вогнетривке скло, що застосовується при виготовленні камінних дверцят - це прозора кераміка,  яка, на відміну від звичайного силікатного скла, є тугоплавким матеріалом. Коефіцієнт теплового розширення, тобто здатність збільшуватися в обсягах при підвищенні температури, і, як наслідок, деформуватися, у нього приблизно в 30 разів менше, ніж у звичайного скла.

При виборі вогнетривкого скла потрібно звертати увагу на кілька аспектів. В першу чергу, необхідно знати те, яку температуру воно витримує - в середньому цей показник у хорошого скла становить близько 760 ° С. Існують також і двошарові скла, що витримують до 1000 ° С, проте їх дуже рідко застосовують для скління камінних дверцят. Товщина звичайного жароміцного скла становить 4-5 мм. У більшості випадків для звичайних камінних дверцят використовують боросилікатне або кварцове скло. Колір такого скла, як правило, злегка жовтуватий.

Термін експлуатації скла - ще один важливий аспект, на який потрібно звернути увагу при покупці. Оптимальний показник становить 5000 годин за умови, що температура полум'я становить 550 ° С. Збільшення температури вогню істотно впливає на довговічність скла - при постійно підтримуваної температурі в 650 ° С термін його служби знижується до 100 годин безперервного горіння. Для того щоб уникнути цього, в каміні повинна бути забезпечена нормальна тяга, а топка в процесі експлуатації не повинна переповнюватися дровами. Гарне камінне скло повинне витримувати і суттєві перепади температур - це актуально в тих випадках, коли доводиться різко гасити полум'я холодною водою. Цей показник повинен складати близько 700 ° С, в іншому випадку скло може тріснути.

Вогнестійке скло піддається обробці при високих температурах - через таку ж процедуру проходять і звичайні загартовані скла, що використовуються в дверцятах звичайних домашніх кухонних духовок. Однак між цими двома матеріалами є істотна відмінність - загартоване скло здатне витримати температуру відкритого вогню не вищу 150 ° С.

Де ще застосовується вогнетривке скло для каміна

Спектр застосування такого скла ширший, ніж тільки скління камінних дверцят. Часто їх ставлять в духовки з відкритим вогнем, що дозволяє контролювати процес приготування їжі. З багатошарового вогнетривкого скла іноді виготовляють і всю топку каміна, при цьому колір матеріалу може бути будь-яким.

Згідно до вимог пожежної безпеки, навколо каміна повинен бути спеціальний «фартух» з незаймистого матеріалу, який допоможе уникнути поширення вогню.  Вогнетривке скло в цьому випадку стане відмінним матеріалом для його облаштування - воно допоможе зробити «фартух» непомітним і захистити підлогу і стіни від займання. Крім того, таке скло практично не дряпається, тому ні дрова, ні камінні приналежності йому не зашкодять. Оскільки термостійке скло  має підвищену стійкість до ударів, механічно пошкодити його дуже складно.

Особливості експлуатації вогнетривкого скла і догляд за ним

Оскільки це скло застосовується в безпосередній близькості до відкритого вогню, на ньому досить швидко утворюється кіптява. Незважаючи на те, що це ніяк не впливає на якість роботи каміна, цей неприємний факт унеможливлює спостереження за вогнем. На швидкість утворення кіптяви головним чином впливають два фактори - це конструктивні особливості каміна і паливо, що застосовується для його роботи. У тому випадку, якщо камін складений невірно, швидкого закопчення скла уникнути не вдасться, проте заміна дров з дерев хвойних порід на дрова з листяних дерев, в яких міститься набагато менше смол, істотно знизить швидкість забруднення.

Ще один спосіб уникнути закопчення - це використання стекол з нанесеним шаром оксиду металу. Непомітне для ока покриття відображає тепло від полум'я всередину каміна і збільшує температуру внутрішньої частини самого скла. Це призводить до моментального згоряння осілих на склі частинок сажі і, як наслідок, його очищення від кіптяви.

Для того щоб скло було якомога прозорішим, рекомендується чистити його спеціальними засобами для камінів, призначеними для очищення сажі.

Правильно вибране вогнетривке скло не тільки поліпшить тепловіддачу каміна, але і дозволить спостерігати за вогнем у вогнищі, не побоюючись за безпеку сім'ї та будинки.