Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Вчені розповіли скільки пластику потрапляє в організм людини з пляшок з водою

29-03-2018
Вчені розповіли скільки пластику потрапляє в організм людини з пляшок з водою

Дослідження, проведене вченими з Університету Нью-Йорка, показало, що разом з водою з пластикових пляшок в організм людини потрапляє і сам пластик. В середньому це 325 частинок на 1 літр бутильованої води.

Американські вчені шокували несподіваним відкриттям. Вони вирішили перевірити воду, яку продають в пластикових пляшках, за допомогою спектроскопічного тестування FTIR.

Яким же було їх здивування, коли вони виявили, що навіть у високоякісній воді одинадцяти великих світових брендів з дев'яти країн світу були знайдені частинки пластику. Швидше за все, кажуть вчені, він потрапив в пляшки при розливі та під час пакування.

А ось сама ідея провести дослідження бутильованої води на предмет вмісту в ній шкідливого пластику прийшла хімікам після оприлюднення інформації про переробку пластика, яким зараз займаються різні країни.

А значить цей процес цілком може привести до погіршення здоров'я населення, що купує воду в такій тарі.

Всього під час дослідження вчені зробили хімічний аналіз 259 пляшок з водою, яку привезли з Північної і Південної Америки, Європи, Азії та Африки. Причому ця тара була взята з 27 різних партій.

Результат аналізу дійсно вражає і наштовхує на певні думки. Як виявилося, мікрочастинки пластику були зафіксовані в 93% досліджуваної води. Тобто тільки 17 пляшок - всього лише 7% - не містили пластика. А це, в свою чергу, означає, що на кожен літр води припадає 325 часток пластику.

Хіміки уточнили, що виявили у воді частинки поліетилентерефталату (ПЕТ - 6%), нейлону (16%), але найбільше поліпропілену (54%), що використовується для виробництва кришок. Ще 4% - це частинки промислових мастильних матеріалів.

Розмір виявлених частинок - від 6 до 100 мікрометрів, порівняти їх можна з товщиною людської волосини. Їх концентрація в одній пляшці - від 0 до 10 000 частинок і більше.

Про небезпеку знайдених часток пластику хіміки поки не можуть стверджувати - ступінь ризику для здоров'я людей поки не з’ясовано. Але результати дослідження досить цікаві і можуть бути корисні для тих, хто дбайливо ставиться до свого здоров'я.

А виробники такої бутильованої води в свою чергу заявили, що дане дослідження не можна вважати достовірним на 100%, оскільки воно ще не було рецензовано.

Але при цьому ми нагадаємо, що дослідження, що проводилися раніше допомогли виявити частинки пластику навіть у водопровідній воді. Правда, їх вміст у ній набагато нижче, ніж у воді з пляшок.

На цій підставі вчені зробили перший висновок, який свідчить, що водопровідна вода, (якщо, звичайно, вона відповідає стандартам), іноді може бути набагато безпечнішою для здоров'я. Це змушує задуматися.

Нагадаємо також, що на поверхні Світового океану і на звалищах узбережжя в даний момент знаходяться 2/3 пластикових відходів з 8 млрд тонн виготовленого в світі пластика (з моменту появи технологій для його виробництва). Тобто засмічення океану - колосальне, що вже згубно відбивається на екології і здоров'ї морських мешканців.

 

Позначення кругової діаграми:

PP - поліпропілен, PS - полістирол, PE - поліетилен, PEST - суміш поліефіру і поліетилентерефталату, Others includes - азлон, поліакрилати й сополімери.