Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


Хмарка тегів

Останні новини

Я українка, Луганськ для мене - це Україна! У Києві відкрилася виставка декоративного живопису на склі Ірини Мезері

13-11-2018
Я українка, Луганськ для мене - це Україна! У Києві відкрилася виставка декоративного живопису на склі Ірини Мезері

Українська художниця Ірина Мезеря представила пейзажі, портрети і літературно-філософські мініатюри.

На виставці представлено 37 полотен. Серед них п'ять картин з релігійними сюжетами, які перегукуються із стародавнім візантійським мистецтвом. Також на виставці представлені пейзажі, натюрморти та портрети.

Художниця позиціонує авторський стиль живопису як "ретро-модерн".  З точки зору Мезері, це інтерпретація ідеї нового як добре забутого старого, але з позиції власного світогляду, із застосуванням сучасних матеріалів і художньо-декоративного техніки.

Автор працює з різними фактурами, але кращим вважає скло. Доповненням до робіт живопису є авторські літературно-філософські мініатюри. Вони вставлені в рами і обрамлені малюнком, який стилістично і художньо відповідає картині. Також їх можна розглядати і як самостійну літературно-мальовничу композицію.

"Фаюмский портрет нашої цивілізації", за задумом художниці, відображає сучасний світ. "Та цивілізація, де немає інтернету, смартфона, нанотехнологій, штучного інтелекту, вже завершила своє існування. Але вона була прекрасна! Огюст Ренуар, Вінсент Ван Гог, Густав Клімт, Сальвадор Далі, Альфонс Муха і ювелір Жорж Фуке, архітектор Антоніо Гауді ... Цей список можна продовжувати нескінченно довго. Але все скінчено! На зміну приходить штучний інтелект, тепер він буде диктувати естетику нової цивілізації ", - пояснила Мезеря.

Картину "Луганчанка" художниця, яка народилася в Луганську, написала навесні 2014 року. Це дівчина в чорній вишиванці і червоній спідниці з величезним вінком з польових квітів, яка тримає в руках старий пошарпаний томик віршів.

"Уже було захоплено будівлю СБУ. Ми не до кінця розуміли, що відбувається, але було ясно, що пройшов розподіл між тими жителями Луганська, хто за Україну і хто проти. А там було різне: хтось хотів назад в СРСР, хтось приєднатися до Росії, хтось взагалі намагався не помічати, що відбувається. Ця картина народилася як втілення моєї громадянської позиції. Я українка, Луганськ для мене - це Україна ", - заявила вона.

Джерело