Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


Хмарка тегів

Останні новини

За винайдення скляної банки кухар отримав звання "Благодійник людства"

06-07-2018
За винайдення скляної банки кухар отримав звання

Імператор Наполеон Бонапарт більшу частину свого життя проводив у військових походах. Для досягнення поставлених цілей армії були потрібні не тільки боєприпаси і зброя, але і якісне харчування.  З останнім справи йшли не дуже.

У 1809 році імператор пообіцяв нагородити того, хто зможе винайти ефективний спосіб тривалого зберігання продуктів. Ідея, запропонована Ніколля Аппером, припала до смаку Наполеону, і кухар отримав від імператора золоту медаль та звання «Благодійник людства» за консервовані армійські обіди в скляних банках.

Переломом в житті Аппера, і в одночас в історії людства, стала невелика стаття, яку він прочитав у провінційній газеті. У ній описувалося повернення у порт Сан-Мало з далекого плавання корабля французького флоту. Майже всі його матроси захворіли на цингу через відсутність провіанту та вітамінів. У кухаря з'явилася ідея.

Уродженець Шампані, він був знайомий з власником невеликої скляної фабрики, що виробляла пляшки для шампанського. Аппер замовив партію літрових пляшок, але попросив зробити горлечко пляшки ширшим ... Про решту історії легко здогадатися.

Так, більше, ніж двісті років тому були винайдені харчові консерви. У травні 1809 французький кухар Ніколя Франсуа Аппер відправив листа міністру внутрішніх справ, в якому запропонував новий спосіб збереження продуктів.

Аппер використовував метод консервації, який здавався йому подібним до зберігання вина.

Наполеон Бонапарт завжди говорив - "армія марширує, поки повний шлунок", тому його не довелося довго вмовляти. Імператор дав розпорядження інтендантської службі взяти на озброєння процес "аппертизаціі" (від- Аппер) та у 1810 році нагородив винахідника сумою в 12 тисяч золотих франків, що в перерахунку на сучасні кошти перевищує 400 тисяч євро.

Батьківщина не забула свого героя. 65 вулиць у різних  містах Франції носять ім'я Ніколя Аппера. У його рідному місті Шалон є його музей. Про геніального винахідника досі пишуть докторські дисертації.